Переглядів: 475

Остерігайтеся: вибухова небезпека!

Ця тема завжди була актуальною для нас, українців, зважаючи на те, що залізяччя воєн минулих часів і досі виринає з-під землі. Останні ж дев’ять років, через збройну агресію російської федерації проти України, вона набула ще більших масштабів.

Ворог залишає по собі замінованими будівлі, дороги, земельні угіддя, водойми — все. Щоб очистити країну від вибухонебезпечних предметів, піротехнікам Державної служби з надзвичайних ситуацій та вибухотехнікам Національної поліції знадобляться роки.

«Одещина хоч і не є осередком активних бойових дій, але для її жителів вибухонебезпечні предмети теж становлять небезпеку. Заміновані захисні берегова й прикордонна смуги регіону, міни прибиває до наших берегів з моря, чимало вилучаємо з незаконного обігу вибухових «трофеїв», завезених із «гарячих точок» України. Відтак усі повинні знати й неухильно дотримуватися чіткого алгоритму дій при виявленні вибухонебезпечних чи підозрілих предметів», — наголошує начальник управління вибухотехнічної служби ГУ НП в Одеській області підполковник поліції Михайло Берлiнський.

Вибухотехніки поліції Одещини зауважують: зрозуміти, що перед вами вибухонебезпечний пристрій, можна за наявністю на ньому дротів, мотузок, ізоляційної стрічки, підозрілих звуків, схожих на клацання годинника, незвичного запаху, у тому числі мигдалю.

Загалом існує чотири основні категорії вибухонебезпечних предметів, що становлять потенційну загрозу та ризик для життя і здоров’я громадян: військові бойові припаси, залишені або загублені на місцевості при переміщенні військових формувань; військові бойові припаси та їх залишки, які були приведені в дію, але за певних причин не вибухнули; інженерні бойові припаси (протитанкові та протипіхотні міни), встановлені на місцевості в бойове положення; саморобні вибухові пристрої, виготовлені та встановлені в терористичних цілях.

Найнебезпечнішими, зазначають спеціалісти, є саморобні вибухові пристрої, бо вони вражають ціль вибухом, що може керуватися найрізноманітнішими способами, кількість яких обмежується лише фантазією і навичками зловмисника. Велика небезпека таких пристроїв обумовлена також багатоманітним камуфляжем, який значно ускладнює їх своєчасне виявлення. Важливо звертати увагу і на «забуті» валізи, пакунки, коробки, книги тощо, але не підходити до них і не чіпати, не палити поблизу і не використовувати засоби радіозв’язку, в тому числі мобільного.

Якщо натрапили на військові чи саморобні бо-йові припаси, негайно припиніть будь-які дії поруч і вимкніть техніку, а далі зверніть увагу людей, що поруч з вами, на небезпеку та ініціюйте їх відведення не менш ніж на 100 метрів від об’єкта, якщо є підручні засоби, відгородіть його. Після цього терміново повідомте про знахідку поліцейським на спеціальну лінію «102» або рятувальникам на спеціальну лінію «101».

Небезпечними зараз є місця, що зазнали артилерійських обстрілів, ракетних або авіабомбових ударів; де відбувалися бойові зіткнення із застосуванням стрілецької зброї та техніки; минулі або теперішні дислокації збройних формувань, незалежно від сторони конфлікту (блокпости, польові табори, укриття, фортифікаційні споруди, окопи); мінні поля та ділянки місцевості, будь-яким чином позначені як небезпечні.

Вкотре зауважуємо: на Одещині небезпечною для відпочинку є прибережна захисна смуга Чорного моря у зв’язку з наявністю там великої кількості боєприпасів та інженерних мін. Усі заміновані місця мають спеціальні позначення. Але звертаємо увагу, що будь-яка позначка, яка ви-кликає сумніви, повинна розглядатися як попередження про потенційну небезпеку.

Бережіть себе та Україну. Разом до перемоги!

Відділ комунікації поліції Одещини.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net