Переглядів: 466

У землян не буде шансу

Що станеться, коли Чумацький Шлях вріжеться в Андромеду

Галактика Чумацький Шлях, у якій існує наша Сонячна система, приблизно через 4-5 мільярдів років зіткнеться з нашою великою спіральною сусідкою — галактикою Андромеди. Внаслідок цього зіткнення буде сформовано нову гігантську галактику, в якій народяться нові зірки.

Учені переконані, що це буде неймовірне космічне видовище, але жодні представники людства не матимуть шансу спостерігати за ним з рідної Землі. Чому так станеться, пише «Обозреватель» з посиланням на National Geographic.

Галактики Чумацький Шлях та Андромеди зараз розташовуються на відстані близько 2,5 мільйона світлових років одна від одної, але під дією гравітації мчать назустріч зі швидкістю 402 тисячі кілометрів на годину. Втім, навіть така феноменальна швидкість означає, що до рокового зіткнення залишаються мільярди років. За різними оцінками, від 4 до 5 мільярдів.

Чумацький Шлях та Андромеда зіткнуться лоб у лоб, пролетівши одна крізь одну, і залишать після себе газово-зоряні завитки. Наступні кілька віків галактики продовжуватимуть свій космічний танок, зближаючись та розлітаючись. Внаслідок цього зірки змінюватимуть своє положення, утворюючи нові сузір’я, які остаточно сформуються приблизно за мільярд років. Саме за такий період дві галактики «оговтаються» від зіткнення та зіллються воєдино.

Внаслідок цього наша Сонячна система отримає нову галактичну адресу: гігантська еліптична галактика, утворена внаслідок зіткнення і злиття Чумацького шляху та Андромеди. Вчені уже пропонують називати її Milkdromeda (поєднання англомовних назв галактик Milky Way та Andromeda).

У тому, що все відбудеться саме так, сучасні астрономи переконані, оскільки свої прогнози базують на математичному розумінні фізичних законів, які керують рухами небесних тіл.

Попри те, що наша Сонячна система на момент зіткнення все ще існуватиме, не буде майже жодного шансу на те, що в цей час на Землі житимуть люди. Річ у тім, що наше Сонце тоді ще не перетвориться на червоного гіганта, але вже стане достатньо яскравим, аби підсмажити поверхню нашої планети. Тож єдиний шанс для людства побачити цю подію — стати міжпланетним видом та колонізувати умовний Марс чи екзопланети у сусідніх галактиках.

Проте, переконані вчені, ті форми життя (якими б вони не були), що залишаться на Землі, стануть свідками вражаючої космічної хореографії. Хоч дуже малоймовірно, що це будуть люди.

Відомий американський астрофізик Ніл Деграсс Тайсон додає, що зіткнення галактик буде вражаючим, але навряд чи відбудуться масові зіткнення зірок. «Оскільки відстані між зірками настільки великі порівняно з їхніми розмірами, то мало зірок в обох галактиках насправді зіштовхнуться, якщо взагалі зіштовхнуться. Будь-яке життя у світах того далекого майбутнього має бути в безпеці; це життя насолоджуватиметься дивовижним світловим шоу тривалістю в мільярд років», — наголосив учений.

Дмитро ІВАНЧЕСКУЛ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net