Переглядів: 597

Якщо не згодні з висновком ВЛК...

Медичний огляд військово-лікарської комісії (ВЛК) проводиться, щоб вивчити та оцінити стан здоров’я і фізичного розвитку людини для визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань. За його підсумками виноситься письмовий висновок (постанова). (Це зазначено у пункті 1.1 глави 1 розділу ІІ Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008).

Але що робити, якщо людина не згодна з цим висновком? Роз’яснюють юристи системи безоплатної правової допомоги.

Якщо військовослужбовець чи військовозобов’язаний не погоджується з висновком ВЛК, він може оскаржити його у досудовому або судовому порядку (глава 2 розділу І Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008).

У досудовому порядку слід звернутися до ВЛК вищого рівня. Наприклад, для перегляду ВЛК районного (міського) територіального центру — до ВЛК області або м. Києва, ВЛК областей — до ВЛК регіонів, постанови будь-яких ВЛК може переглядати Центральна ВЛК (глава 2 роз-ділу І Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008).

Для оскарження необхідно подати заяву про перегляд постанови ВЛК нижчого рівня, у якій вказати причини перегляду постанови, всі наявні документи, видані ВЛК, рішення якої переглядається, результати попередніх медичних досліджень (якщо є).

Як результат розгляду досудового звернення може бути рішення про проведення повторного або контрольного медичного огляду (пункт 2.4.6. глави 2 розділу І Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008).

Щодо оскарження висновку ВЛК в судовому порядку. До суду можна звертатися одразу, без попереднього використання досудового порядку, або після отримання негативного висновку від «останньої інстанції» досудового порядку.

Висновок ВЛК у судовому порядку можна оскаржити впродовж трьох місяців — якщо спочатку застосовано досудовий порядок (відлік починається із дня вручення рішення щодо розгляду заяви про оскарження постанови), шести місяців із дня винесення відповідної постанови ВЛК (стаття 122 КАСУ).

Якщо у вас є запитання щодо проходження ВЛК чи її результатів, звертайтеся за консультацією до контакт-ного центру безоплатної правової допомоги за номером 0-800-213-103 (дзвінки безкоштовні). За цим же номером можете дізнатися, чи належите до категорії осіб, які мають право на допомогу зі зверненням до суду в разі, якщо вирішите оскаржувати висновок ВЛК у судовому порядку.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net