Від декомунізації до деколонізації
У вівторок, 21 березня, Верховна Рада ухвалила закон «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
«Зроблено вирішальний крок на шляху очищення України від маркерів «русского міра» і повної деколонізації нашого публічного простору», — написав на своїй ФБ-сторінці народний депутат (фракція «Європейська солідарність») Володимир В’ятрович, підкресливши, що цей документ — не менш важливий, ніж ухвалений у 2015 році закон про декомунізацію.
Нардеп переконаний: «Після того, як закон буде підписаний президентом і набуде чинності, звільнення українських міст і сіл від назв і пам’ятників, нав’язаних росією, стане всеосяжним та незворотним і відбуватиметься у чітких правових рамках. Ухвалений закон визнає злочинною і засуджує російську імперську політику, забороняє її пропаганду та символи, визначає, що належить до цих символів, хто, як і в які строки видаляє їх з публічного простору».
Ухвалений закон визначає правові засади засудження російської імперської політики в Украї-ні, заборони пропаганди такої символіки та встановлює порядок її ліквідації. У законі не тільки виписано значення термінів, як-от «пропаганда російської імперської політики», а й визначено відповідальність за виготовлення, поширення та пуб-лічне використання такої символіки.
Як нагадує «Укрінформ», відповідний законопроєкт кілька десятків депутатів зареєстрували торік у квітні. Первісний текст був дуже невеликим і передбачав лише заборону надавати географічним назвам імена, пов’язані з росією. Тобто стосувався тільки нових топонімів.
Профільний комітет з організації державної влади та самоврядування ВР розширив документ перед другим читанням до великого деколонізаційного законопроєкту. Зміни напрацьовувалися за участі експертів, зокрема й Українського інституту національної пам’яті. Відтак суттєво доопрацьований та розширений законопроєкт внесли до зали. На жаль, при першому голосуванні проросійському депутату Бужанському вдалося провалити ухвалення законопроєкту, тому його відправили на доопрацювання. У вівторок же він набрав 248 голосів при 226 необхідних.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206