Переглядів: 536

Форма виховання у формі присідання?

Курсант присідає на плацу з високо піднятими руками, а троє дорослих — двоє поліціянтів й один у цивільному — спостерігають за ним, при цьому один із них знімає відео на телефон. Так викладачі Одеського державного університету внутрішніх справ вирішили покарати курсанта другого курсу за те, що він сушив на підвіконні своє взуття.

Відео цього «покарання» зняли інші курсанти і виклали у соцмережі.

Керівництво вишу разом із представниками МВС провели розслідування цього випадку і запросили журналістів, щоб розповісти про деталі.

— Ви всі бачили відео, і хочу вам сказати, що мені особисто це неприємно, що мене це обурило — як ректора, як вчителя, як батька. Подія, що сталася, для мене є ганебною, — зазначив ректор ОДУВС полковник поліції Дмитро Швець, наголосивши: — Фізичні вправи не є нормою покарання у нашому виші. Це, скоріше, виняток, і саме тому ми провели ґрунтовне розслідування, аби таке більше не повторилося.

Викладачі, які «додумалися» до такого покарання, звільнені з роботи за перевищення службової дисципліни.

— Звичайно, сушити взуття на підвіконні — це порушення (у виші обладнані спеціальні місця для сушіння взуття та одягу), але викладачі повинні були провести виховну бесіду, а не вдаватися до методів, які принижують гідність людини, — переконаний ректор університету.

З курсантом Микитою проведено відповідну бесіду, він продовжуватиме навчання, як і ті курсанти, що зняли та оприлюднили відео. Їх ніхто не має наміру карати.

Спеціально для розслідування цього випадку із Міністерства внутрішніх справ прибула комісія.

— Курсант другого курсу — вже не новачок, він усвідомлював, що порушує дисципліну. Тим більше, що на цій локації, де стався інцидент, створені всі умови для того, щоб можна було відповідним чином висушити взуття. Це було дисциплінарне порушення з боку курсанта, але форми покарання у формі присідання у нас нема, — зауважив заступник начальника Управління взаємодії з Нацполіцією МВС Тарас Бондарина.

— Одеський університет внутрішніх справ у нас має добру репутацію, — підкреслив представник МВС В’ячеслав Гриценко, — і цей кричущий випадок — він поодинокий, такого не було ніколи. Курсанти можуть звертатися до ректора напряму з будь-якого питання, тут високий рівень відкритості та прозорості.

До речі, зустріч відбулася в новому корпусі вишу, який — чи не єдиний в Україні — зданий в експлуатацію вже під час війни. І це чимале досягнення університету й особисто ректора Дмитра Швеця.

Цікава деталь: серед курсантів ОДУВС — близько 40 відсотків дівчат. Вони не мають жодних преференцій і навчаються нарівні з чоловіками, складаючи, зокрема, і норми фізичної підготовки. Це — символ нашого поступального руху до ЄС, де жінки-поліціянтки — звична практика.

Реформа МВС і війна змінили українську поліцію загалом. Статус поліціянта став набагато вищим. І коли трапляються такі кричущі випадки, важливо одразу поставити крапки над «і». Це лише додасть авторитету МВС — прозорість, відкритість тепер на часі.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua