Переглядів: 571

З чужого голосу

Цими днями колишній депутат румунського парламенту Желу Вішан (Gelu Visan) почав поширювати у медіа абсолютно дикі вигадки про якісь гоніння на вірян в Україні, утиски православних румунського походження, переслідування духовенства та вірян. У своєму неструктурованому й образливому виступі в прямому ефірі каналу Romania TV румунський політик прямо звинуватив Президента України Володимира Зеленського «у переслідуванні УПЦ», «руйнуванні церков» і «забороні румунам в Україні говорити румунською».

Звісно, російські і проросійські пропагандисти радісно кинулися розповсюджувати вигадки пана Вішана, а відтак і його заклик до румунської влади припинити надання допомоги Україні.

Державна служба з етнополітики і свободи совісті (ДЕСС) категорично відкидає вимисли ексдепутата як такі, що не просто жодним чином не відповідають дійсності, але й безумовно мають на меті затьмарити українсько-румунське добросусідство й співробітництво, спробувати зіштовхнути між собою представників різних етнічних спільнот, дискредитувати Україну в очах європейців, які захоплені її мужністю і самовідданістю у відсічі російській навалі, йдеться у заяві оприлюдненій на сайті https://dess.gov.ua.

Українська держава та її влада завжди виступала і виступає за дотримання прав етнічної румунської меншини, збереження її мовної, релігійної та культурної ідентичності.

Сьогодні в Україні існує понад 100 румунських православних парафій, значна частина яких підпорядкована Чернівецько-Буковинській єпархії УПЦ.

27 липня 2019 року Священний синод Православної церкви України ухвалив рішення про створення Православного румунського вікаріату для релігійних організацій, де переважають етнічні румуни: «Беручи до уваги пастирські потреби румуномовних православних громад в Україні, за зразком організації церковного життя парафій Румунської православної церкви з переважаючим числом етнічних українців — утворити Православний румунський вікаріат Української православної церкви (Православної церкви України) для релігійних організацій (релігійних громад та монастирів) в Україні з переважаючим числом етнічних румун».

Українці з вдячністю зустріли послідовну позицію Румунської православної церкви щодо російської агресії проти України.

У перший же день повномасштабного вторгнення рф в Україну патріарх Румунський Даниїл виступив із закликом до негайного припинення військових дій в Україні, назвавши їх «війною, розпочатою росією проти суверенної та незалежної держави», і закликав до молитовної й гуманітарної допомоги нашій країні.

ДЕСС відповідально заявляє, що «спалені румунські церкви», «румунські священики, яким не дозволяють проповідувати румунською», ікони, які нищить СБУ тощо, існують лише у запаленій уяві пана Вішана. Україна була і залишається відданою фундаментальним принципам свободи совісті. У країні ніколи не закривалися собори, церкви й молитовні будинки і не переслідувалися віряни. Політик не може не знати про це. Як і про те, що корегувальники ворожого вогню, колаборанти, які видавали окупантам українських активістів і підтримували вбивць та мародерів, кликали до нас «русскій мір», повинні понести заслужену кару, незалежно від наявності чи відсутності в них духовного сану.

Важко не помітити, наскільки заяви, поширювані Желу Вішаном, суголосні з пропагандистськими кліше рф, які вона намагалася утвердити на ініційованому нею засіданні Ради Безпеки ООН про нібито «утиски єдиної канонічної Православної церкви в Україні» 17 січня цього року. Пам’ятаймо, наскільки жалюгідними виглядали ці звинувачення і яку гідну відсіч вони отримали з боку членів РБ ООН.

ДЕСС висловлює жаль і здивування з приводу заяв-нісенітниць, поширюваних паном Желу Вішаном, і висловлює впевненість, що вони не зможуть зіпсувати ані солідарність представників різних етнічних груп і релігійних віровизнань в Україні, ані відносин між Україною та Румунією.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net