Переглядів: 894

Головне — людський ресурс

Маразліївській громаді торік вдалося заощадити 250 тисяч бюджетних гривень завдяки рекомендаціям і консультаціям, а також практичним знанням, отриманим під час участі у проєкті «План бюджетної стабілізації», реалізованому програмою «U-LEAD з Європою».

— Дуже вдячна експертам U-LEAD за такий вчасний і корисний проєкт. Спільно з ними ми проаналізували видаткову і дохідну частини нашого бюджету. Ми пройшли кожний крок і зрозуміли, що треба переосмислити нашу діяльність. Наприклад, ми планували витратити чималі кошти на розробку нормативно-грошової оцінки, але експерт підказав, як це можна зробити інакше, і в результаті ми вже заощадили 250 тисяч для інших важливих потреб громади, — розповіла керівниця фінансового управління Маразліївської сільської ради Анна Городецька.

У проєкті «План бюджетної стабілізації» взяли участь представники 40 громад з усієї України, з-поміж яких десять — із південного регіону: Маразліївської, Фонтанської, Кушугумської, Коблевської, Вільнянської, Томаківської, Магдалинівської, Васильківської, Дмитрівської та Приютівської. Експертом проєкту в південних областях є фахівець Інституту бюджету та соціальноекономічних досліджень Олександр Іваніна, а його тандемний партнер — радниця з питань місцевих фінансів та управління регіонального офісу «U-LEAD з Європою» на Одещині Олеся Голинська.

Упродовж двох місяців функціонування проєкту кожна з громад-учасниць провела комплексний аналіз понад 150 бюджетних показників. На основі отриманих результатів разом з експертами були розроблені спеціальні інструменти, які допомагають досліджувати доходи та видатки, виявляти можливості для балансування коштів, а також запобігати фінансовим ризикам.

Серед рекомендацій щодо розробки плану бюджетної стабілізації Олександр Іваніна наголосив, що такі заходи повинні спиратися на потреби людей та акумулювати людський ресурс, бо вся найкраща інфраструктура, в яку вкладені сотні мільйонів, може бути знищена і єдине, що залишиться, — це людський ресурс, А ще додав, що в основу всіх стабілізаційних заходів повинен бути покладений місцевий економічний розвиток, є джерелом первинного накопичення та використання (стабілізації) ресурсів територіальних громад — комунальної власності, людського ресурсу, бюджету тощо. На думку експерта, місцевий економічний розвиток повинен мати сталі показники в умовах воєнного часу та стійку тенденцію зростання у повоєнний період.

— Програма U-LEAD першою запропонувала громадам проєкт з розробки планів бюджетної стабілізації. Це унікальний досвід для органів місцевого самоврядування. Плануємо залучити учасників проєкту до обміну досвідом під час заходів для фінансистів у 2023 році, — зазначила Юлія Молодожен, керівниця регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області.

Оксана СТЕЛЬМАХ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com