Переглядів: 806

Перемагає не зброя, перемагають люди

56 офіцерів завершили навчання в пілотному проєкті Сил територіальної оборони ЗСУ «Вишкіл капітанів».

Упродовж шести тижнів командири рот, взводів та офіцери штабів батальйонів з усіх регіонів України вивчали процедури ухвалення військових рішень, ділилися бойовим досвідом і розвивали свої лідерські навички. Курс відбувся за підтримки благодійних фондів «Повернись живим», Spirit of America («Дух Америки») та уряду Великої Британії, який допоміг з підготовкою інструкторів.

«Вишкіл капітанів» — унікальний навчальний курс для офіцерів у Силах територіальної оборони ЗСУ, розроблений на основі стандартів планування виконання бойових завдань у країнах НАТО з урахуванням новітнього досвіду ведення бойових дій у російсько-українській війні. Інструктори «Вишколу капітанів» мають бойовий досвід і пройшли підготовку у Великій Британії.

«За багато місяців великої війни ми пересвідчилися, що бойовий дух наших бійців най-більше залежить від спроможності командирів. Саме від мудрості командира часто залежить і життя бійців. Підготовка військових лідерів і розвиток нової культури військового лідерства допоможе зробити нас сильнішими. Якісне і спроможне військове лідерство — це наша потужна зброя, яка здатна стримувати та відлякувати ворога. Перемагає не зброя, не техніка. Перемагають люди», — наголосив під час урочистого випуску першої групи слухачів командувач Сил територіальної оборони ЗСУ генерал-майор Ігор Танцюра.

«Рота — це основна бойова одиниця на полі бою. Її командир керує достатньою кількістю людей, щоб робити відчутний вплив на фронті. Водночас це офіцер, який воює пліч-о-пліч зі своїми підлеглими, адже комбат — уже в штабі, з картою та радіо-станцією. Саме на команди-

рові відділення та роти тримається лінія бойового зіткнення. І якщо він добре навчений, то підрозділ нормально забезпечений, правильно воює, дає результат. У майбутньому ми плануємо створити сучасний повноцінний навчальний центр для офіцерів, які хочуть стати командирами рот та офіцерами бойового управління штабу батальйону», — зазначив директор фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.

Spirit of America («Дух Америки») пишається можливістю інвестувати у розвиток українських військових лідерів, підтримуючи Сили ТрО ЗСУ та новостворений курс «Вишкіл капітанів». Це інноваційне, сучасне навчання — ще один приклад неймовірного бойового духу України. Spirit of America є організацією, чию діяльність фінансують з власних коштів американські громадяни, котрі стоять пліч-о-пліч з Україною, щоб захистити свободу й демократію», — підкреслив засновник і голова організації Джим Гейк.

Протягом навчання проводилося наскрізне оцінювання як слухачів, так і інструкторів. Найкращий інструктор курсу отримав перехідну нагороду — шаблю командира.

Передбачається, що впродовж наступного року «Вишкіл капітанів» пройдуть до 600 офіцерів Сил територіальної оборони ЗСУ — командирів рот та офіцерів штабів. Навчальний курс складається з блоків, присвячених історії боротьби за незалежність України, теорії військової справи, лідерству, керуванню підрозділом та плануванню бойових операцій у наступі та в обороні за процедурами, які використовують в арміях провідних країн світу.

За матеріалами командування
Сил ТрО ЗСУ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net