Переглядів: 700

Блекаут і пункти незламності

Зоряне небо, як і раніше, дивує людей, але з моральним законом щось не так. Не розгледіти його всередині сучасної людини, хоча дотепер не було видно такий закон і зовні. Але нещодавно американське космічне агентство НАЅА сфотографувало вигляд українських міст після ракетних атак росії на нашу енергетичну систему. І порівняло зі знімком, отриманим до цієї атаки. Вийшов наочний посібник з державного тероризму.

Без історичних аналогій

Так, війна. Так, масштабне вторгнення, так, спроба агресора знищити нашу державу, змусити уряд капітулювати. Так, за допомогою кількісної переваги в зброї і в людських ресурсах агресор хоче зламати спротив Збройних сил України. Але штаби ЗСУ не пов’язані безпосередньо з енергетичною системою країни, а в окопах на передовій нема електричних розеток. Ворогові це відомо. Знищення електростанцій і мереж перерозподілу — удар по цивільному населенню. Кримінальний злочин, порушення звичаїв війни.

І якщо звірства пересічних російських окупантів на місцях можна кваліфікувати як дикість, визначити як безумство осатанілих тварюк, то накази військового і політичного керівництва рф, імовірно, потребують аналізу. Така увага, що-правда, веде до раціоналізації зла. А ставити питання, навіщо кремлівському керівництву знадобилася війна проти «братньої» держави, навіщо воно організовує безпрецедентний за масштабами геноцид і гуманітарну катастрофу, навіщо хоче знищити народ України, — безглуздо. Тому що хоче. І думає, що може.

«Балакучі голови» знайдуть, звісно, сотні історичних анало-гій. А до нинішньої ситуації за вуха притягнуть сотні виродків — від Гітлера до імператора Бокасси. Але якщо придивитися, то в діях путіна є щось особливе, не схоже на сотні подіб-них вождів. Німецькому фюреру потрібен був «життєвий простір» на сході. Африканський імператор не міг жити без вживання в їжу людської плоті. Путін — перший з диктаторів, який не знає, чого хоче. У пі-терському підворітті йому пояснили: бити треба першим. На луб’янці навчили спецопераціям і брехати, не червоніючи. Але навіщо, чому — це за межами мозку «недопалка», за рамками світогляду «молі». Безмежну владу над країною всесильний диктатор використав як звичайний шахрай і злодій. Навіть не як мафіозі, бо грабував і вбивав безладно і безсистемно.

В Україну путін поліз тому, що натрапив на явище, незбагненне для його розуму. Здавалося б, такі ж поруч колишні «совки», так само крадуть, так само б’ються одне з одним, але парламент — справжній, вибори — як належить, а президенти змінюються вже вкотре. Ба більше: хочуть жити без вказівок зверху (а деякі так і живуть), не поважають господаря і не лижуть його чобіт. І коли холоп захотів вирватися з неволі, почав вести успішні переговори про асоціацію з Євросоюзом, у кремлі сказали «баста!». Гадали, подіє. Але наштовхнулися на переможний Майдан.

Показова кара — анексія Криму — мала б нагадати, хто в домі господар, але призвела до затяжної війни. У перший її період, під час суцільних поразок, п’ятий президент України примудрився сформувати ядро сучасної армії, вирвати частину православної церкви з обіймів москви, приручити і використовувати гроші вітчизняних олі-гархів. А двома «мінськами» морочив кремлю голову доти, поки залишався при владі.

До зими  поставилися серйозно

Жодного з успіхів п’ятому президенту свої громадяни не пробачили, а вороги зраділи, коли Україну в результаті чергових виборів очолив шоумен, слуга народу, що розважав публіку зі сцени. Ні шостий президент, ні його оточення у справах державних не розуміли ні-чого. І навіть менше, ніж нічого. Громадянам, які звикли з 1992 року жити без господаря, й існувати, незважаючи на закони, це подобалося і вселяло деякі надії. Одним — на соці-альну справедливість, іншим — на звільнення від усього.

Якби на місці путіна опинився справжній політик, то залишив би на якийсь час Україну без нагляду і подивився, що «слуги народу» зроблять за допомогою ручного управління складним державним механізмом. Законодавча боротьба з олігархами, яка очікувала всю країну, «велике будівництво», загальнонаціональне висаджування мільярда дерев, а також інші подібні ініціативи Офісу президента через короткий час зробили б вторгнення російських військ необов’язковим. Але президент росії, як уже згадувалося, не політик, а бандит. Навіщо вичікувати, коли можна вдарити першим і забрати все зразу. За три дні, щонайдовше — за три тижні. І 24 лютого 2022 року бандит запустив маховик навіть не російсько-української, а світової війни.

Чим закінчиться трагічна іс-торія, напевне не знає ніхто. Але цікаво, що масштабна війна українську владу не похитнула, а зміцнила. Варто було президентові Зеленському в розбомбленому Києві сказати «Не бійтеся, я тут!», як біля глави української держави в буквальному і переносному сенсі зібралися всі, хто хотів воювати з агресором. І тепер збирається воювати до переможного кінця.

Причому, домагатися повного розгрому терористів, судячи з результатів опитувань, зараз будуть не тільки наші Збройні сили. На допомогу їм — територіальна оборона і переважна частина цивільних. Атака на енергетичну систему і тимчасове занурення України в пітьму не деморалізували суспільство, як розраховували в москві, а згуртували. Як надалі розвиватимуться події, сказати важко, але найближчим часом українському народові доведеться зустріти зиму в умовах гуманітарної катастрофи і пережити найскладніший період існування за останні роки.

На рівні Ради національної безпеки й оборони, з ініціативи Президента України й уряду, було ухвалене рішення розгорнути по всій країні так звані «пункти незламності» — ос-трівці порятунку, де населення може зігрітися під час морозів, підзарядити телефони й отримати необхідну інформацію. Адреси цих пунктів опубліковані. На початку тижня їх організацію на місцях перевірив голова фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія. У підсумку можна сказати, що центральна влада до початку зими поставилася серйозно. І ми поставимося серйозно. Життя змусить. Слава Україні!

Леонід ЗАСЛАВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net