Переглядів: 1015

Вистояли на Майдані — переможемо у війні!

21 листопада — День Гідності та Свободи

Цьогорічні заходи до Дня Гідності та Свободи проходять під знаком осмислення українських Майданів у контексті повномасштабного російського вторгнення. Попри війну росії проти України, заплановано панельні дискусії, відкриття виставок, науковий форум, екскурсії та меморіальні заходи вшанування Героїв.

«Теперішня війна — це великий Майдан у межах усієї країни й також у тих регіонах, які, можливо, не до кінця розуміли у 2013—2014 роках, за що стояли люди, які цінності намагалися захистити. Тепер цінності Гідності, Свободи та Демократії об’єднали нас, як ніколи раніше: їх захищають наші воїни на фронті, захищають українці у тилу й кожен на своєму фронті. Цьогорічна програма враховує всі обставини, в яких ми проводитимемо заходи, а також той факт, що чимало з учасників, котрі щорічно долучалися до відзначення, сьогодні є активними захисниками України на фронті», — зазначив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Під час пресконференції він представив со-ціальну кампанію, яка цьогоріч відбувається під гаслом «Вистояли на Майдані — переможемо у війні!» та закликав долучитися до онлайн-флешмобу #БУТИ_ГІДНИМ. Щороку в соціальних мережах охочі можуть поширювати світлини та спогади про українські Майдани. Навіть якщо ви не брали участі у протестах, під цим тегом закликаємо публікувати свої роздуми про революції.

«Цьогорічні заходи до Дня Гідності та Свободи — це також про силу духу. Адже програма містить майже все те, що ми проводили б і в мирний час, а це є дуже промовистим та визначальним, зважаючи на ті виклики, які ставить перед нами війна. Ми продовжуємо зберігати пам’ять про Революцію Гідності, бо цінності, які ми усвідомили під час Майдану, залишаються для нас формотворчими до сьогодні, вони впливають на людей, інституції та наш порядок денний», — сказала заступниця міністра культури та інформаційної по-літики Катерина Чуєва.

День Гідності та Свободи є ключовим в історії України, оскільки уособлює цивілізаційний вибір українців на користь європейських цінностей і шляху свободи, що поетапно втілювався під час революцій.

«Революція Гідності є однією з найважливіших подій в історії України, оскільки докорінно змінила бачення нами майбутнього країни та розу-міння цивілізаційного вибору. Суспільство чітко продемонструвало, що європейський вибір, європейські цінності та свобода є ключовими в нашому повсякденному житті. І саме це зламало плани ворога про швидке захоплення, адже внутрішнє відчуття та розуміння важливості

Свободи об’єднало нас і зробило стійкими та сміливими. Переконаний, що цінності, які було закладено ще під час Революції Гідності й усіх попередніх, починаючи з Революції на граніті 1990 року, важливі для нас і всіх наступних поколінь українців», — прокоментував Максим Ярмистий, в. о. голови Українського інституту національної пам’яті.

Історія Майдану в умовах повномасштабної війни є особливо важливою, адже нагадує про силу, відвагу, стійкість і дає наснагу виборювати свободу та щодня наближати перемогу України й цінностей демократичного світу у війні з росією.

«Майдан був саме тією подією, яка дала нам змогу показати, що таке українська ідентичність. Сила нашого прагнення Свободи та обстоювання своїх цінностей розбила багаторічну пропаганду про братні народи й добросусідство. Багато ветеранів та учасників бойових дій тривалої війни пішли на фронт просто з барикад Майдану. Ми віримо в наших хлопців і дівчат, які творять зараз нову історію, та чекаємо на їхнє повернення. Разом ми наближаємо перемогу й закарбовуємо ці історичні події для нащадків», — сказала Ганна Демиденко, керівниця експертної групи взаємодії з громадськими об’єднаннями й розвитку ветеранського руху директорату громадської ідентичності та ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів України.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net