Переглядів: 796

Наша мова — наше безсмертя

Щороку 9 листопада православна церква вшановує пам’ять преподобного Нестора Літописця, автора відомого літопису «Повість минулих літ», а в Україні на державному рівні відзначається День української писемності та мови.

Українська мова — це наша рідна мова, мова нашої держави. Вона бере свій початок із сивої глибини віків. Шлях її становлення — це тернистий шлях боротьби. Та, попри все, наша мова вистояла, загартувалася і нині впевнено утверджується на теренах незалежної України.

Сьогодні озвучено чимало цікавих версій щодо походження української писемності. Деякі вчені вважають, що автори трипільських написів — найдавніші племена, які жили на території теперішньої України, — пелазги, мали свою звукобуквену азбуку, яка претендує на те, щоб вважатися першою у світі.

І в будь-якому разі достеменно знаємо: тисячоліттями до і вже нашої ери на цій землі жили люди, які вирощували хліб, виховували дітей, мали самобутню ужитково-побутову культуру і плекали слово — єдину молитву життя і безсмертя.

У рамках тижня української писемності у Теплодарському будинку дитячої та юнацької творчості серед вихованців гуртків «Водограй» та «Калинонька», членів місцевого відділення ГО «МАЛіЖ» проводився конкурс авторських віршів «Причасти мене розмовою українською мовою…». У цьому творчому змаганні взяли участь В. Кодак, В. Ковалів, Д. Биконов, Н. Скворцов, О. Скворцов, Є. Малих, П. Бойчук, А. Бойчук, К. Боліщук та Я. Островська. Я щиро вдячна своїм вихованцям.

Нашу мову та писемність — базові засади нашої національної ідентичності — ми зобов’язані шанувати і зберігати. На цьому вкотре наголошувалося і на третьому відкритому засіданні україномовного розмовного клубу, яке відбулося 9 листопада у теплодарському арт-кафе «Друзі». Його учасникам, а це члени громадських організацій «Творче об’єднання «ПARTA» та «Міжнародна академія літератури і журналістики», запропонували прочитати вірша або уривок з прозового твору українського письменника чи поділитися власною творчістю.

Вечір пройшов у теплій, дружній атмосфері. На згадку про проведення цього заходу Михайло Жовнір, директор департаменту зв’язків ГО «МАЛіЖ» з південними областями, подарував збірочку Лідії Шевело та Михайла Худаша «Скарби науки і творчості».

Марія ВОЙТИК,
методистка Теплодарського БДЮТ, керівниця Одеського обласного відділення ГО «МАЛіЖ».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net