Переглядів: 763

З бізнесом — мовою бізнесу

Нещодавно у Суворовській громаді сталася непересічна подія: тут завершили роботу над інвестиційним паспортом і презентували його експертам та представникам бізнес-середовища. Розробка документа відбувалася в рамках ініціативи «Громада, дружня до бізнесу», яку реалізовує ГО «Клуб ділових людей України» за підтримки U-LEAD.

Зважаючи на сучасні тренди, представники громади зосередили увагу інвесторів на таких напрямках, як агровиробництво й агропереробка, логістика та «зелена» енергетика.

За словами голови Суворовської селищної ради Олега Босікевича, громада зацікавлена у налагодженні довгострокової співпраці з метою технічного переоснащення комплексів і релокації бізнесів з територій, постраждалих від бойових дій. «Ми маємо інфраструктуру, кадровий потенціал, а також бажання працювати так, щоб стати частиною потужної європейської держави. На території нашої громади є умови для розвитку аграрного бізнесу. Ми відкриті до ділових пропозицій та готові співпрацювати», — наголосив він.

Робоча група спільно з менторами ГО «Клуб ділових людей» під час напрацювання інвестиці-йного паспорта визначили низку об’єктів, які можуть зацікавити представників бізнесу, та за-пропонували бізнес-ідеї, що найбільше відповідають стратегічним напрямкам розвитку громади.

— Війна і ті виклики, з якими зіштовхнулися сьогодні громади України, переконують у необхідності розвивати виробничу та переробну сфери, створювати сприятливі умови для малого і середнього бізнесу. Працюючи над презентацією нашої громади для інвесторів, ми виділили кілька ключових бізнес-задумів. Зокрема, пропонуємо створити агротехнопарк, на території якого організувати зберігання, переробку та оптовий продаж сільгосппродукції. Основна мета цієї ідеї — розбудова ланцюга доданої вартості з фокусом на глибшу переробку продукції для внутрішнього та закордонного ринків, — розповіла Ірина Пукалова, депутатка Суворовської селищної ради.

Серед інших пропозицій для представників бізнесу — інвестування розвитку екологічного кластеру з виробництва біопалива «Агропелет».

— Стратегія громади передбачає перехід на альтернативне паливо в комунальних установах. На нашій території є велике хлібопекарське виробництво, яке використовує пелети. Великий попит на біопаливо і в населення. Останнім часом відбулися помітні зміни в енергетичній галузі України, зокрема у сфері відновлюваних джерел енергії, а також індивідуального та централізованого теплопостачання. Дедалі більшого значення набуває питання енергетичної безпеки країни. Тому вважаємо, що цей проєкт може бути успішним, — зазначила Ірина Пукалова.

Пропонують також розвивати вирощування свиней. Оскільки в Суворовому та в сусідній громаді функціонують м’ясопереробні заводи, то йдеться про налагодження партнерської взаємовигідної співпраці.

Ще дві цікаві бізнес-ідеї від громади — створення підприємства «Золоте руно» та птахофабрики «Гусяча казка». Розвиток цих виробництв, сподіваються тут, збільшить експортний потенціал і перспективи його нарощування, а відтак і підвищення ефективності всього агропромислового комплексу України.

— Суворовська громада однією з перших на Одещині розробила інвестиційний паспорт і презентувала його. Сподіваюся, що вже набутий досвід, запропоновані ідеї та потенціал території, привернуть увагу представників бізнесу, — за-значила Юлія Молодожен, керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Одеській області. І додала, що наразі важливо не зупинятися, а доносити свої пропозиції для різних цільових груп.

За словами керівника ГО «Клуб ділових людей України» Миколи Савуляка, громадам дуже важливо заявляти про себе в інформаційному просторі. «Громади, що розробляють інвестиційні паспорти, — це перші ластівки, які починають говорити з бізнесом мовою бізнесу».

Оксана СТЕЛЬМАХ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net