Мистецтво в ім’я перемоги
Свято продовжується. Це свято — одеська опера. Свято зустрічей з мисте-цтвом на безвік. Не лише з геніальною оперою чи із самим Господом даровани-ми голосами, а чи із захопливою пластикою балету. А передовсім — зі спорудою театру, архітектурним дивом, яке прикрашає наше місто, творить його образ та незмінно кличе до себе вже століття з третиною. Театр перебрав на себе традицію ще з минулого століття і гідно її продовжує. А ще це й щорічне, завше очікуване свято мистецтва «Оксамитовий сезон в Одеській опері».
Цього року він отримав назву «The art of Victory», що значить «Мистецтво перемоги». І не випадково візуальна реклама фестивалю прикрашена зображенням давнь-грецької богині перемоги Ніки. Триває війна — страшна злочинними діями знавіснілого ворога, але вона не страшить, а, швидше, підсилює ненависть до нього та зроджує, потроює бажання своєю працею наблизити перемогу. Саме цим від самого початку повномасштабного вторгнення перейнятий колектив театру.
Той вечір, попри Міжнародний день музики, був незвичайним. Три події злилися в одне свято — зовні, можливо, не надто грандіозне, але значуще для всього колективу, як і для істинних шанувальників Одеської опери. Це, передовсім, презентація музейної експозиції «The art of Victory», яка вповідає про те, як жилося нашій опері з перших днів війни та які альтернативи шукав театр, щоби продовжувати дарувати своє мистецтво, а рівно ж захистити архітектурний шедевр. Це, звичайно ж, 135-а річниця споруди театру, а також 10-ліття його музею. І це, наостанок, опера-гала «День народження перлини» — вишукана концерт-на програма у виконанні провідних солістів, хору та оркестру театру.
Перше відділення — українська класика. По правді сказати, не часто чуємо цю музику, хіба що у дні національних свят. До того ж, твори українського репертуару давно потребують певного оновлення. І в цьому сенсі опера «Катерина» з її сучасним режисерським вирішенням стала постановкою найширшого засягу в часах Незалежности України. За словами міністра культури та інформації політики Олександра Ткаченка, мовленими під час прем’єри, навіть у мирний час нелегко було б організувати такий масштабний проєкт…
Концертну програму «День народження перлини» відкрила увертюра до опери Миколи Лисенка «Тарас Бульба». Могутня музика, що проймає гордістю за свій народ та збуджує почуття національно гідности, невипадково захоплює публіку в будь-якій країні. Потім звучали арії та дуети з опер «Назар Стодоля», «Запорожець за Дунаєм», «Богдан Хмельницький», знову «Тарас Бульба»… А на завершення — «Молитва за Україну» Миколи Лисенка, наш духовний гімн, який усі слухали стоячи.
У другому відділенні прозвучали арії та дуети з відомих опер західної класики. Оркестром керував Володимир Врублевський — вишуканий, динамічний молодий диригент. На завершення оркестр виконав «Реве та стогне Дніпр широкий…», ще один духовний гімн українців, музику якого створив Данило Крижанівський в Одесі у ХІХ столітті.
Роман КРАКАЛІЯ.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206