Переглядів: 1022

Мова єднання і спротиву

Із 29 вересня в Одесі стартувала фінальна частина XXIII всеукраїнського конкурсу «Українська мова — мова єднання». Свої роботи на нього надіслали понад 360 авторів з усієї країни.

— Цього року ми проводимо конкурс уже в двадцять третє, — зауважив голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. — Й у воєнний час це особливо важливо, бо нині українська мова є не тільки мовою єднання, а й мовою спротиву, мовою боротьби. Нам надіслали добірки віршів «Сто днів війни», цикли статей, книги, де відображено біль та готовність до звитяги. У номінації «Первоцвіт» ми відзначили вірші та малюнки дітей про війну. Кращі з надісланих творів лягають в основу імпровізованої книгозбірні, яку формуємо на базі нашої організації НСЖУ. За 23 роки уже зібралося понад дві тисячі рідкісних видань, які є своєрідним літописом нашої країни. Цьогоріч, попри всі виклики і труднощі, ми вистояли та продовжили роботу.

Проведення нинішнього конкурсу під-тримало Міністерство культури та інформаційної політики України, надавши книги знаних сучасних українських авторів, які стали цінними дарунками для переможців нашого творчого змагання. Учасників і лауреатів конкурсу привітали міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко, голови НСЖУ Сергій Томіленко та НСПУ Михайло Сидоржевський.

Перший етап нагороджень відбувся в одеській бібліотеці №2 ім. К.Г. Паустовського (завідувачка Карина Апарінова). Уможливила цю подію підтримка департаменту культури та туризму Одеської міськради (за що йому велика подяка).

Наступна зустріч пройшла у центральній бібліотеці Чорноморська за участю міського голови Василя Гуляєва. Серед гостей — голова оргкомітету конкурсу Юрій Работін, депутат Одеської облради Олексій Кобильніков, голова Чернівецької письменницької організації Василь Джуран. У залі — представники творчих кіл міста, учасники форуму «Українська мова — мова єднання». Відбулися щира, атмосферна розмова і, звісно ж, нагородження переможців та лауреатів. У відповідь голова чорноморського міського літературного товариства «Сузір’я» Валентина Сидорук вручила Юрієві Работіну книгу шевченківського лауреата Володимира Базилевського «Талант і талан».

Загалом за три дні фінальної частини XXIII конкурсу «Українська мова — мова єднання» відзнак і пам’ятних подарунків удостоєні майже дев’ять десятків переможців творчого змагання.

Оскільки воєнний час не дає змоги зібратися моволюбам-мовознавцям гуртом, так би мовити, в один час і в одному місці, то відзначення кращих триватиме упродовж місяця — в офісі НСЖУ і на різних творчих майданчиках, а частина дипломів попрямує до їх володарів поштою.

Інна ІЩУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net