Мова єднання і спротиву
Із 29 вересня в Одесі стартувала фінальна частина XXIII всеукраїнського конкурсу «Українська мова — мова єднання». Свої роботи на нього надіслали понад 360 авторів з усієї країни.
— Цього року ми проводимо конкурс уже в двадцять третє, — зауважив голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін. — Й у воєнний час це особливо важливо, бо нині українська мова є не тільки мовою єднання, а й мовою спротиву, мовою боротьби. Нам надіслали добірки віршів «Сто днів війни», цикли статей, книги, де відображено біль та готовність до звитяги. У номінації «Первоцвіт» ми відзначили вірші та малюнки дітей про війну. Кращі з надісланих творів лягають в основу імпровізованої книгозбірні, яку формуємо на базі нашої організації НСЖУ. За 23 роки уже зібралося понад дві тисячі рідкісних видань, які є своєрідним літописом нашої країни. Цьогоріч, попри всі виклики і труднощі, ми вистояли та продовжили роботу.
Проведення нинішнього конкурсу під-тримало Міністерство культури та інформаційної політики України, надавши книги знаних сучасних українських авторів, які стали цінними дарунками для переможців нашого творчого змагання. Учасників і лауреатів конкурсу привітали міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко, голови НСЖУ Сергій Томіленко та НСПУ Михайло Сидоржевський.
Перший етап нагороджень відбувся в одеській бібліотеці №2 ім. К.Г. Паустовського (завідувачка Карина Апарінова). Уможливила цю подію підтримка департаменту культури та туризму Одеської міськради (за що йому велика подяка).
Наступна зустріч пройшла у центральній бібліотеці Чорноморська за участю міського голови Василя Гуляєва. Серед гостей — голова оргкомітету конкурсу Юрій Работін, депутат Одеської облради Олексій Кобильніков, голова Чернівецької письменницької організації Василь Джуран. У залі — представники творчих кіл міста, учасники форуму «Українська мова — мова єднання». Відбулися щира, атмосферна розмова і, звісно ж, нагородження переможців та лауреатів. У відповідь голова чорноморського міського літературного товариства «Сузір’я» Валентина Сидорук вручила Юрієві Работіну книгу шевченківського лауреата Володимира Базилевського «Талант і талан».
Загалом за три дні фінальної частини XXIII конкурсу «Українська мова — мова єднання» відзнак і пам’ятних подарунків удостоєні майже дев’ять десятків переможців творчого змагання.
Оскільки воєнний час не дає змоги зібратися моволюбам-мовознавцям гуртом, так би мовити, в один час і в одному місці, то відзначення кращих триватиме упродовж місяця — в офісі НСЖУ і на різних творчих майданчиках, а частина дипломів попрямує до їх володарів поштою.
Інна ІЩУК.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206