Переглядів: 806

У Троїцьке — по натхнення

Неоголошеною культурною столицею щедрого на таланти нашого благодатного краю можна назвати Троїцький старостат Любашівської територіальної громади Подільщини. За часи існування Любашівського району й тепер Троїцьке невпинно розвивається у культурному руслі. Цьому активно сприяли районна влада, БФ «Рідний край», а нині — місцеві чиновники.

Ще минулого століття тут розпочався рух за збереження та розвиток українського мистецтва, народних традицій. Його основоположником, безумовно, був заслужений майстер народної творчості України, засновник південного (причорноморського) стилю декоративно-прикладного розпису Ростислав Палецький. Спільно з ним українську культуру плекали члени творчого об’єднання «Степовий колос», неперевершена орнаменталістка Лариса Бабінець, талановита поетеса і художниця Раїса Чернець, продовжувач троїцьких візерункових традицій Микола Притикін, плеяда учнів маститих місцевих художників та самобутніх народних майстрів, співаків і музик.

Згодом у Троїцькому творили дивовижний майстер пензля і різця Микола Скалозуб, прекрасний живописець, гравер і поет Микола Панасюк (зараз мешкає у Кам’янці-Подільському). І нині чимало жителів села продовжують творчу працю, мережачи  красу на папері чи полотні.  А дехто знову повертається у мистецтво, беручи пензля й малюючи візерунки…

Окремої пошани за плідну і подвижницьку працю зі збереження культурної спадщини заслуговують усі директори Троїцького будинку народної творчості імені Р.М. Палецького, чи не єдиного на Одещині культурно-просвітницького центру. Сьогодні цим осередком культури опікується голова співучої родини Олександр Славинський. За роки його старань на цій відповідальній посаді виставкова експозиція Будинку народної творчості поповнилася багатьма цікавими експонатами народного побуту, живописом та вишивками. Три літа тому Троїцьке увійшло до обласного туристично-екскурсійного маршруту «Любашівські мандри». Щоправда, з початком російсько-української війни змілів потік гостей, котрі приїздили сюди, щоб помилуватися картинами Ростислава Палецького та скарбами народного рукоділля, а також — по натхнення. Проте робота зі збереження та популяризації української культури продовжується.

Приємно додати, що у творчій родині Олександра і Наталі Славинських підростає ще одна співачка — донька Софійка. Цьогоріч дівчинка здобула гран-прі на всеукраїнському мистецькому конкурсі «Я маю талант» і відзнаку за участь в ананьївському фестивалі «Білий лелека», а торік скарбничку її численних нагород від місцевої влади поповнила грамота за популяризацію народного мистецтва і творчу активність. На недавніх урочистостях з нагоди Дня Незалежності України юна артистка віртуозно виконала світовий  хіт — народну українську пісню «Ой у лузі червона калина», заслуживши бурхливі овації від глядачів та особисту подяку від голови селищної ради Геннадія Павлова.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net