Переглядів: 764

Вертути для захисників

У Біляївці з нагоди Дня міста провели акцію «Дністровська вертута наближає перемогу», що об’єднала понад 50 господинь. Півтори сотні смачнющих вертут передали для героїв 35-ї бригади, які зараз на передовій.

Нагадаю, біляївська вертута — своєрідна родзинка фестивалю, який проводиться до Дня міста із 2008-го. З кожним роком дедалі більше гостей приїздило сюди, щоб скуштувати цю унікальну випічку.

У 2019-у за підтримки Міністерства культури в рамках проєкту «Малі міста — великі враження» у Біляївці відбувся масштабний гастрономічний мультикультурний фестиваль «Дністровська вертута», під час якого було встановлено рекорд із випікання найбільшої вертути в Україні.

На жаль, цьогоріч російська агресія завадила провести традиційний захід. Натомість народилася ідея зорганізувати акцію, яка дала б можливість скуштувати біляївських вертут нашим героям, що стоять на передовій фронту, тим, хто сьогодні дуже потребує підтримки, турботи і любові.

Два дні поспіль невтомні біляївські господині ділилися рецептами, замішували тісто, готували начинки, розкачували, розтягували, скручували і випікали вертути. Активно долучилися до акції й дівчата з тероборони та Біляївський ліцей №1 (вчителі, а також майже кожен класний колектив чаклували над випічкою для захисників).

Для смачних подарунків, які зібрали у місцевому будинку культури, зробили й святкове оформлення. Міська рада замовила для вертут спеціальні коробки з логотипом громади, символом Біляївки, та патріотичними віршованими слоганами. Кілька таких запропонувала місцева поетеса Наталія Блінова:

«Печемо вертути
воїнам завзятим,
Щоб більше сили
й наснаги додати!»,
«Для кращих воїнів
біляївська вертута.
Ви — козаки, це дуже круто!»,
«Вертута дністровська,
така смакота!
Не лишить байдужим
вона козака!».

Щоб подарувати воїнам ще більше емоцій, додати наснаги, учні ліцею виготовили для них обереги і прикрасили ними коробки з вертутами. А найменші школярики передали для захисників свої малюнки.

— Ми безмежно вдячні всім, хто відгукнувся і підтримав нашу ідею, з натхненням і любов’ю готував вертути для наших героїв. Ми щиро сподіваємося, що ці подарунки нагадають їм про дім, вони відчують нашу турботу і тепло. Біляївка вкотре довела свою згуртованість. Тож усі разом рухаємося до Перемоги України! — сказала заступниця міського голови Олена Кравченко.

Ярослава РІЗНИКОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net