Переглядів: 1090

Лауреати другого Франкового конкурсу

26 серпня відбулося пошанування лауреатів другого муніципального конкурсу імені І.Я. Франка, заснованого торік виконкомом Одеської міської ради з нагоди 165-ліття письменника.

Як зазначила у вступному слові директорка Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка Наталія Кликова, нагородження переможців та учасників конкурсу приурочене до дня народження видатного українського письменника і мислителя, на чию творчість орієнтуються покоління українців. До нинішнього конкурсу долучилося 35 учасників з різних куточків України: Черкас, Дніпра, Києва, Житомира, Луцька, Ужгорода, Харкова та інших, ну і, звісно ж, з Одеси. Заступниця директора департаменту культури і туризму Одеської міськради Людмила Крижалко привітала переможців і вручила дипломи та грамоти. З вітальним словом звернулася до них і заступниця директора департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської облдержадміністрації, лауреатка муніципальної премії ім. Івана Франка 2021 року Ярослава Різникова.

За результатами роботи журі переможцями конкурсу за но-мінаціями стали:

проза — Василь Полтавчук (Одеса) за книгу «Таємниці амурних історій» (1-е місце), Олеся Омельченко (Дніпропетровська область) за книги «Таємниця Новорічної ночі» та «Стихія» (1-е місце), В’ячеслав Слісарчук (Одеса) за книгу «Новий рік у Звірограді, або Різдвяний бальзам» (2-е місце), Назарій Вівчарик (Черкаси) за книгу «Останнє завдання» (2-е місце);

поезія — Володимир Назарук (Одеса) за збірку «Я — театр» (1-е місце), Олександр Козинець (Київ) за збірку «Дороги світла» (1-е місце), Валентина Турчин (Київська область) за збірку «Війна залишиться у віршах» (2-е місце), Ольга Пилипчук (Кременчук) за збірку «Слово — зброя» (2-е місце);

журналістика — Юрій Работін (Одеса) за плідну багаторічну працю голови оргкомітету і журі конкурсу-марафону «Українська мова — мова єднання» (1-е місце), Володимир Кабаченко (Одеса) за книгу «Мистецтво козацького степу» (1-е місце); Ніна Качеровська (Хмельницький) за книгу «Великі, величні, незабутні» (2-е місце);

популяризація творчості І.Я. Франка — Олена Тананайко (Одеса) за створення літературно-музичних програм, присвячених Іванові Франку.

Низку учасників конкурсу відзначено грамотами. На жаль, цьогоріч міська влада не знайшла навіть символічних коштів-премій для пошанування достойників Франкового конкурсу (на відміну від деяких інших).

Поет, актор Українського академічного музично-драматичного театру ім. В. Василька, заслужений артист України Ігор Геращенко подарував переможцям конкурсу свої книжки. Учасників свята привітали учні та випускники театрального класу «Скерцино» Олени Тананайко мистецької школи №8 Одеси, артисти обласної філармонії Ганна Слободяник і Максим Крисань.

Василь ВЕЛЬМОЖКО,
лауреат муніципальної премії ім. Івана Франка 2021 року.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net