Переглядів: 1186

Народна бібліотека — літопис українських журналістів

До Дня Незалежності у рамках проведення загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» в офісі Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України відкрилася народна бібліотека.

Народна бібліотека, як розповів голова одеського осередку НСЖУ Юрій Роботін, уже налічує кілька тисяч унікальних видань. Такої колекції нема в жодній українській бібліотеці. Це книжки, представлені авторами-журналістами за 23 роки проведення конкурсу, в тому числі подаровані з автографами.

Юрій Анатолійович показує зібрання творів, дослідження, збірки поезій та прози колег-журналістів з усієї України. Ідея створити таку бібліотеку, пояснює, з’явилася тоді, коли прийшло розуміння, що всі роботи, подані на конкурс «Українська мова — мова єднання», заслуговують на увагу читачів. Сюди, на Романа Кармена, 4, можуть приходити школярі, студенти, аспіранти, вчені, аби попрацювати з цікавою для них літературою. Тут можна знайти все — від публіцистики до юриспруденції, від лірики до філософії. Одними з перших, хто оцінив народну книгозбірню, були студенти-практиканти, які скористатися її фондом для підготовки статей і рефератів.

— Наша колекція книг — це не лише літопис всеукраїнського конкурсу, який об’єднав усю країну, а й історія нашої країни. Й Одеса у цьому, як завжди, перша, — підкреслив Юрій Работін.

Звістка про створення бібліотеки стала поштовхом для нових надходжень: одеські автори дарують їй свої видання.

А поряд у відремонтованому залі проводяться пресконференції, презентації новодруків і проєктів. У воєнний час в офісі людно, як і раніше. І найголовніше — попри все — проводиться черговий конкурс «Українська мова — мова єднання». На нього подали свої роботи 160 авторів з усієї України. Вже готовий макет святкового номера газети «Золотослів», де представлені дитячі малюнки та картини знаних художників, вірші дітей про війну та статті професійних журналістів. Як видати газету — ще питання. Але, запевняє очільник регіональної організації НСЖУ, все можна вирішити, коли є підтримка, а ще — розуміння, наскільки такий конкурс важливий у наш складний час.

Інна ІЩУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net