Переглядів: 912

Подячний борщ

Українські переселенці віддячили німцям українським борщем, визнаним ЮНЕСКО культурною спадщиною нашого народу.

У середу, 27 липня, понад 300 гостей зібралося на території Єврейської громади у місті Карлсруе (Німеччина) на заході, організованому українськими переселенцями, «Борщ подяки».

На знак подяки мешканцям Карлсруе українці під кураторством відомого шеф-кухаря Євгена Клопотенка зварили понад 200 літрів борщу. Захід організували Єврейська громада міста та громадська організація «Українці у Карлсруе» з ініціативи «Асоціації лідерів сталого розвитку» (Київ). Серед гостей, які куштували знамениту страву, був і мер Франк Ментруп.

«Коли розпочалася війна в Україні, ми не могли залишитися осторонь і буквально з перших днів на базі Єврейської громади розгорнули штаб допомоги українським біженцям. Наша громада об’єднує близько тисячі осіб, багато з яких мають родинні та етнічні зв’язки з Україною, тому активна допомога переселенцям — це консолідоване рішення більшості. За п’ять місяців, з початку війни, ми надали допомогу понад 1100 сім’ям із 25 регіонів України і продовжуємо допомагати. Йдеться про соціальну, інтеграційну та фізичну допомогу біженцям. Особливу увагу приділяємо роботі з дітьми. Зокрема, завдяки мовним курсам, які ми проводимо, вони зможуть швидше інтегруватися до шкіл з початку нового навчального року», — зазначила Соланж Розенберг, голова Єврейської громади Карлсруе.

Українські переселенці на знак подяки за допомогу мешканцям Карлсруе ініціювали проект DANKEBORSCHTSCH як можливість сказати «Дякую» всім активістам, які допомагають у скрутні часи сім’ям з нашої країни.

«Нема слів, щоб висловити подяку всім мешканцям Німеччини, зокрема й Карлсруе, за безпрецедентну допомогу українським переселенцям. Населення Німеччини з початку війни росії проти України зросло на 1% за рахунок біженців. Допомога, яку надає держава, місто та громадські організації, такі як Єврейська громада, гідні найщиріших і найтепліших слів подяки від мільйона українців, котрі вже оселилися тут. Як ми можемо сказати спасибі? Мовою, яку розуміють у всьому світі — мовою кулінарії. Ми готуємо нашу національну страву, що найкраще висловить вдячність українців, для яких Німеччина нині стала другою домівкою», — зазначила Олена Зубарева, голова «Асоціації лідерів сталого розвитку», переселенка з Ірпіня, співорганізаторка ініціативи «Борщ подяки».

Як зазначив у відеозверненні до учасників заходу Євген Клопотенко, ініціатор внесення борщу до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО, одна з перших письмових згадок про цю нашу національну страву належить торговцеві саме з Німеччини Мартіну Груневегу, який у 1584 році відвідав Київ. «Борщ... Від одного слова на душі стає так тепло, бо борщ глибоко у ДНК кожного українця. Саме борщ українці готують, щоб заспокоїтися, щоб відчути Україну у собі, коли далеко від дому, щоб показати українську ідентичність. Сьогодні кожен з вас може приготувати борщ, щоб сказати «Дякую» тим, хто прихистив українців, які були змушені тікати від війни в інші країни. Показати їм нашу вдячність та поділитися частинкою української культури», — наголосив він.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com