Переглядів: 926

Махінації із соцдопомогою

Одеські аудитори виявили розкрадання майже п’яти мільйонів гривень, призначених для надання соціальної допомоги.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури та Білгород-Дністровської окружної прокуратури повідомлено про підозру дев’яти учасникам організованої групи за численними фактами розкрадання майже п’яти мільйонів гривень бюджетних коштів, призначених для надання державної соціальної допомоги населенню, несанкціонованого втручання в роботу інформаційних автоматизованих систем та фальсифікації документів.

Кримінальні справи були відкриті за результатами проведення працівниками Південного офісу Держаудитслужби України ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності управління соціального захисту населення Білгород-Дністровської райдержадміністрації.

Аудитори задокументували цілу схему, коли умисно вносилися зміни до електронної бази даних під час формування виплатних списків, а після їх роздрукування ці зміни вилучали з бази даних.

Упродовж 2017—2021 років начальник управління соцзахисту населення Білгород-Дністровської РДА не лише налагодила протиправну схему привласнення бюджетних коштів, призначених для надання державної соцдопомоги, а й залучила до оборудки чотирьох своїх підлеглих, співробітника комерційного банку та трьох місцевих мешканців.

За підробленими документами шахраї заволоділи коштами, призначеними для виплат малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, дітям, які виховуються у багатодітних родинах. Вони вносили недостовірні відомості до баз даних про необхідність призначення й отримання виплат соцдопомоги окремим мешканцям Білгород-Дністровського району, які раніше перебували на обліку управління як отримувачі соціальних допомог, без їхнього відома та за відсутності законних на те підстав, а також оформляли банківські рахунки й платіжні картки на нібито споживачів соцдопомог. Після призначення допомоги та затвердження виплатних відомостей на зазначених осіб незаконно нараховані гроші ділки знімали в банкоматах.

Правоохоронці задокументували 26 епізодів протиправної діяльності групи. До суду скеровано клопотання щодо обрання усім підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Пресслужба Південного офісу Держаудитслужби.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com