Переглядів: 841

Як зцілити зранене довкілля?

Україна приєдналася до європейської програми LIFE для клімату та довкілля. Відповідну угоду підписали міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець і комісар ЄС з питань навколишнього середовища, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс.

«Україна отримала від Євросоюзу велику підтримку та колосальні можливості не лише для відновлення довкілля після збройної агресії росії, але й загалом для відновлення живої природи в нашій країні. Це те, на що ніколи не вистачало коштів. LIFE — це потужний фінансовий інструмент країн-учасниць. Це велика довіра до України», — зазначив на брифінгу Руслан Стрілець.

За його словами, Міндовкілля вже має з півтора десятка конкретних пропозицій, які будуть оформлені у відповідні проєкти для подання на розгляд програми LIFE. Серед пріоритетів — відновлення річок, розвиток заповідного фонду, побудова центрів для реабілітації птахів і диких тварин, ренатуралізації екосистем тощо.

«Ми бачимо, який страшний вплив має війна на життя кожного українця. У той же час не менш страшний вплив ця війна чинить і на довкілля. Взяти хоча б сотні тисяч тонн металобрухту, що залишається на території України, ліси, багато з яких заміновані та знищені. Вторгнення росії в Україну спричиняє істотну і безпосередню шкоду системам водопостачання та водовідведення, призводить до забруднення моря, землі та повітря, що матиме тривалий вплив на довкілля. Наслідки для здоров’я людини можуть бути дуже довгими. Завдяки цьому партнерству українські державні та приватні організації зможуть отримати фінансову підтримку для проєктів з очищення забруднених територій, відновлення після руйнувань таким чином, щоб захищати і відновлювати природу відповідно до циркулярної економіки без викидів. Уже сьогодні потрібно думати про їх регенерацію. Саме на ці сфери і буде спрямована діяльність у рамках програми LIFE. Тож ми зробили дуже важливий крок у цьому напрямку», — зазначив Віргініюс Сінкявічюс.

За 30 років функціонування програма LIFE співфінансувала понад 5600 природоохоронних ініціатив у ЄС та за його межами. Зокрема, проєкти у Латвії, Словаччині, Італії, Нідерландах та Німеччині, які сприяли відновленню природних екосистем. У Франції у рамках цієї програми запровадили заходи щодо покращення якості води в регіоні Пеї-де-ла-Луар.

Бюджет програми на 2021—2027 роки становить 5,43 мільярда євро. З входженням до сім’ї LIFE Україна отримує можливість використати частину цих коштів для турботи про наше довкілля.

У рамках візиту до України Віргініюс Сінкявічюс на власні очі побачив деякі руйнування, відвідавши Здвижівське лісництво: значну площу лісу там знищила військова інфраструктура, зокрема бліндажі та траншеї, а вся територія є замінованою. Він також побував у Тетерівському лісовому господарстві, яке зазнало шкоди від окупантів, і в новій сучасній лабораторії, що контролює якість води з басейну Дніпра й отримала фінансування ЄС.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net