Переглядів: 1006

Ключові пріоритети — оборонна й енергетична автономія

Європейські громадяни масово підтримують спільну політику безпеки та оборони й очікують, що ЄС поетапно припинить свою залежність від російських джерел енергії, свідчать результати оприлюдненого нещодавно дослідження «Євробарометр».

Як повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні, опитування підтвердило також велику підтримку дій ЄС у відповідь на російську агресію проти України.

Дії ЄС у відповідь на вторгнення Росії в Україну. Згідно з результатами, опублікованими у віснику Flash Eurobarometer, опитування підтверджує, що більшість європейців (59%) задоволені діями ЄС у відповідь на вторгнення Росії в Україну і реакцією їхнього уряду (57%). Найбільшу підтримку мають гуманітарні заходи (93%), за ними — прийом у ЄС українців, які рятуються від війни (91%). 80% підтримують економічні санкції проти російського уряду, компаній і фізичних осіб, а 70% — фінансування надання і постачання військової техніки в Україну.

Оборона і безпека. Переважна більшість громадян ЄС (81%) виступає за спільну політику оборони і безпеки між державами-членами ЄС,  у кожній країні принаймні дві третини респондентів підтримують цю точку зору. Крім того, 93% погоджуються з тим, що країни-члени повинні діяти спільно, коли йдеться про захист території ЄС, а 85% вважають, що співпраця в оборонних питаннях на рівні ЄС має бути посилена.

Енергетична автономія. «Євробарометр» також демонструє широку підтримку цілей плану RePowerEU. На думку 87% респондентів, ЄС має якомога швидше зменшити свою залежність від російських джерел енергії. 80% згодні з тим, що енергетична політика може сприяти захисту стратегічних інтересів ЄС. 86% вважають, що скорочення імпорту нафти і газу та інвестування у відновлювані джерела енергії є важливими для загальної безпеки, а 87% — що підвищення енергоефективності зробить ЄС менш залежним від виробників енергії поза межами ЄС. 85% хотіли б, щоб ЄС активно інвестував у відновлювані джерела енергії.

Проблеми, пов’язані зі зміною клімату. 85% європейців вважають, що боротьба зі зміною клімату може сприяти поліпшенню їхнього власного здоров’я і добробуту, стільки ж переконані, що це може створити нові можливості для інновацій, інвестицій та робочих місць. Хоча 49% побоюються, що боротьба зі зміною клімату може завдати шкоди економіці, але 83% вважають, що це може сприяти зменшенню витрат, спричинених у майбутньому більшою екологічною шкодою. На думку 81% респондентів, у довгостроковій перспективі поновлювані джерела енергії можуть зменшити ціну, яку люди платять за споживання енергії.

Основні пріоритети. «Євробарометр» засвідчує, що з огляду на поточну ситуацію європейці вважають оборону і безпеку (34%), а також «досягнення ЄС і його країнами-членами більшої автономії в енергопостачанні» (26%) найпріоритетнішими галузями на 2022 рік. Наступні, з невеликим відривом, — вирішення проблем, пов’язаних з економічною ситуацією (24%), довкіллям та зміною клімату (22%) і безробіттям (21%).

Пандемія коронавірусу. Більшість респондентів задоволена тим, як ЄС впровадив стратегією вакцинації (58%), і тим, як їхній власний уряд втілив її (59%).

Довідково. Дослідження «Спеціальний «Євробарометр» 526 — Ключові виклики нашого часу: ЄС у 2022 році» проводилося через особисте та онлайн опитування (26578 респондентів) із 19 квітня до 16 травня у 27 країнах-членах ЄС.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net