Переглядів: 821

Зерна, засіяні вчителем

Так, війна. Так, втрати, біль, розпач… Але ж життя триває. Хіба не заради саме цього — мирного життя — наші герої і героїні тримають лінію фронту, а там, де є змога, відкидають орків до їхнього «парєбріка»?!

Отож, життя триває. І в ньому створюються сім’ї, народжуються діти, святкуються іменини і дні народження. Ось і серед наших друзів-читачів у цю червневу пору славний ювілей відзначила прекрасна людина, шанований педагог-україніст Лариса Василівна Сторожук.

Про пані Ларису і її таланти можна розповідати багато, але, будучи людиною дуже скромною, вона ніяково відмовлялася від публічного привітання. І все ж. Ми таки впросили її до-зволити опублікувати рядки, які ви прочитаєте нижче. Із цими словами (а схожими привітаннями телефон ювілярки переповнений) до вчительки звернувся її колишній учень, в’єтнамець за походженням і українець за світоглядом. Впевнені, що для вчителя такі слова від учня є найвищою відзнакою його праці, визнанням того, що педагог дав своєму вихованцеві не лише знання, а й посіяв у його душі оте «святе і вічне», що робить нас людьми.

«Вітаю Вас, Ларисо Василівно! Я щиро сподіваюся, що Ви у безпеці. Буду максимально лаконічний. Хочу подякувати Вам за те, що стільки років мого навчання в Маріїнський гімназії Ви виховували учнів, у тому числі й мене, патріотами України, людьми. Дякую, що привчали мене до української літератури та історії. Величезне дякую, що не марно заставляли нас на зубок вивчати твори найвеличнішого українця Тараса Григоровича Шевченка! У цей важкий для України час його твори є моїм кредом-мотивацією захищати — з гордістю напишу — мою Батьківщину — Україну! Хочу вибачитися за роки мого бешкетування в гімназії — час багато чого міняє в житті та світосприйнятті. Бажаю Вам міцного здоров’я , щоб Ви ще не одне покоління виховали патріотами української нації! Україна неодмінно здобуде Перемогу над рабською московією! Ми знищимо окупантів на нашій землі! Бережіть себе! З великою шаною до Вас — Ваш учень Микола Нгуєн (у минулому — Куан Нгуєн).

Слава Україні! Господь з Україною!».

Вельмишановна Ларисо Василівно, прийміть сердечні привітання з Вашим славним ювілеєм і від колективу «Чорноморських новин». Дякуємо, що виховали і продовжуєте виховувати справжніх українців! Дякуємо, що Ви з нами! Нехай Господь благословить Вас на многії літа, нехай повернеться мир на нашу землю, нехай добро примножується добром, нехай живими-здоровими будуть Ваші рідні, друзі і, певна річ, Ваші учні! З роси і води!

НА СВІТЛИНІ: Лариса Василівна Сторожук
з ученицею Ганнусею Кучеренко.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua