Переглядів: 856

Життя, віддане дітям і поезії

Наприкінці травня Олександрові Корембліту із Подільська сповниться 90 років. Дуже поважна дата для будь-якої людини і, безумовно, для цього шанованого не тільки у своєму місті чоловіка.

Насамперед Олександр Хільович знаний серед кількох поколінь земляків як педагог, багаторічний директор місцевої школи-інтернату, відмінник народної освіти України, а ще — як громадський активіст і поет.

Народився він 28 травня 1932 року у місті Луцьку в незаможній єврейській сім’ї. Але батьків практично не пам’ятає, бо влітку 1942-го вони загинули. Хлопчик дивом врятувався. Його прихистили добрі люди. А потім потрапив у Черешенський спецдитбудинок Чернігівської області. Чимало поневірянь випало на долю Сашка, який ріс допитливим, розумним і працьовитим. Будучи сиротою, ще малим поставив собі за мету стати учителем і виховувати по-дібних до себе дітей. Важко довелося жити самому й працювати у нелегкі повоєнні роки. У 1962-у, після закінчення Тираспольського педагогічного інституту (Молдова), Олександр Хільович прибув у Котовськ. Тут, у теперішньому Подільську, і працював усе життя на педагогічній ниві. Загалом 55 років віддав він роботі з дітьми-сиротами у дитбудинку та місцевій школі-інтернаті. Місто стало для нього рідним.

Подільчани знають його як людину добру і чуйну, скромну й водночас вимогливу, товариську і щиру, активну у громадському житті.

Паралельно з педагогічною працею Олександр Корембліт з молодих літ захопився віршуванням і постійно вдосконалював свою творчість. Багато друкувався у місцевих газетах, колективних збірках, був активним членом районного літературного об’єднання, брав участь у поетичних фестивалях та конкурсах. У доробку поета — громадянська, пейзажна, любовна лірика, вірші на воєнну тематику, гумор та сатира, дитяча поезія. Не всі його літературні спроби однаково вартісні, високохудожні, але вони приваблюють тематичною актуальністю, живою думкою, відвертістю, зрештою, людяністю, любов’ю до життя, пройняті теплом і пронизані світлом оптимізму. Книжковий доробок нашого земляка чималий — понад двадцять поетичних збірок. Він — неодноразовий лауреат загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання», член Української асоціації письменників та Національної спілки журналістів України.

У нашого славного земляка — славний ювілей. Олександр Хільович зустрічає своє 90-річчя сповнений оптимізму, життєвої і творчої енергії, віри у прийдешній мир, віри в Україну.

Михайло ГЕРШКОВИЧ.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net