Переглядів: 662

«Будемо з вами стільки, скільки потрібно»

З нагоди Дня Європи — 9 травня — Одесу відвідали президент Європейської Ради Шарль Мішель та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Ключовою темою зустрічі візитерів з начальником Одеської обласної військової адміністрації Максимом Марченком стало питання розблокування українських морських портів і посилення санкційного тиску на росію.

Як зазначив Денис Шмигаль, світ має побачити, що насправді відбувається нині в портах Одещини та як росія блокує Україну на морі.

«Сьогодні з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем ми оглянули поточну ситуацію в порту, поспілкувалися на цю тему з Президентом України і керівником Одещини. Зауважу, що дії росії вже призвели до різкого зростання цін на пшеницю, кукурудзу та соняшникову олію на світових ринках. І попри наміри агресора створити продовольчу кризу, ми разом маємо зробити все, щоб не допустити голоду в окремих країнах», — сказав прем’єр.

У свою чергу Максим Марченко підкреслив: «Сьогоднішній візит на Одещину президента Європейської Ради, саме у День Європи, є показовим і дуже сильним сигналом, який свідчить про підтримку європейської спіль-ноти нашої держави у цей складний час».

Перебуваючи у нашому місті, гостям довелося ховатися в укритті, бо прозвучав сигнал тривоги, а також на власні очі побачити наслідки ракетних ударів по Одесі, зокрема по жилій багатоповерхівці, в якій загинули люди.

Під час прогулянки Одесою міський голова Геннадій Труханов вручив президентові Євроради символічний подарунок — облігацію Акціонерного товариства електрогосподарства міста Одеси, яке було засноване у Брюсселі (Бельгія) у 1909 році, а сам Шарль Мішель є уродженцем Бельгії та експрем’єр-міністром цієї країни (2014—2019).

«Війна, яка ведеться на нашій території, — це виклик усьому цивілізованому світу, — наголосив Геннадій Труханов. — Російські окупанти не просто претендують на нашу землю, вони намагаються зруйнувати світові підвалини демократії. І для нашої країни дуже важливою є підтримка Європейської Ради».

Зі свого боку президент Європейської Ради Шарль Мішель звернувся до одеситів і всіх українців з такими словами:

— Сьогодні День Європи святкують у Брюсселі, Страсбурзі та всьому Європейському Союзі. Він відзначає річницю історичної декларації Шумана 1950-го, в якій було викладено бачення нової співпраці в Європі.

Сьогодні я прибув святкувати День Європи до Одеси. Це місто дивовижної європейської культури та історії, місто, про яке Пушкін говорив, що саме тут можна відчути Європу. Я сьогодні саме тут, де одесити захищали свої пам’ятники від куль і ракет, як нині українці захищають свою свободу від російської агресії.

9 травня 1950-го, через п’ять років після закінчення Другої світової війни, Роберт Шуман сказав: «Європа не була створена, у нас була війна». Тож, щоб забезпечити мир, Шуман і кілька мрійників розпочали побудову Європейського Союзу. І відтоді запанував мир там, де народи воювали між собою протягом століть. І погано, що в той час, коли ми говоримо про мир, в Європі знову вирує війна.

Війна з іншого століття, війна-гегемон, коли одна держава, росія, вторглася в сусідню суверенну державу Україну. Де бомбардують ваші школи, лікарні та міста, де ваших людей катують, ґвалтують і холоднокровно страчують.

Але війна там, де ваш народ мужньо опирається, як цей маленький хлопчик, якого я зустрів кілька тижнів тому в Бородянці. Він пояснив мені, як пережив ті звірства, свідком яких був, коли їхнє місто окупувала російська армія.

Кремль хоче знищити ваш дух свободи та демократії. Але я впевнений, що вони ніколи не досягнуть успіху!

Шановні українські друзі, я приїхав до Одеси в День Європи з одним простим посилом: ви не самотні, ми з вами, ми вас не підведемо! Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно. І ми допоможемо вам побудувати сучасну, демократичну країну. Перспективну країну, готову з упевненістю прийняти ваше європейське майбутнє. Наше спільне європейське майбутнє. Ваше місце в нашій спільній європейській родині.

У мене також є повідомлення від моїх співгромадян з усього Європейського Союзу. Наш мир, процвітання, майбутнє наших дітей, вони також поставлені на карту тут, в Одесі. Тут, в Україні.

Слава Україні!

Хай живе Європа!

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net