Переглядів: 605

Серцями линуть до рідних осель

Фахівець із соціальної роботи Любашівської територіальної громади Ірина Токан опікується малозахищеними верствами населення Троїцького старостинства та вимушеними переселенцями. Будучи добросердечною та відповідальною, вона сумлінно ставиться до своєї роботи. Знає проблеми і біди кожного з підопічних та родин, які потрапили у скрутні життєві обставини.

Напередодні Великодня пані Ірина особисто розвозила чи безпосередньо на місці роботи роздавала пасочки, спечені небайдужими волонтерками. Опікується і внутрішньо переміщеними особами, яких сьогодні тут більше 70. Утім, щодня кількість тих, хто втікає від війни, зростає. Їхні розповіді про окупацію, нелюдські катування, знущання та вбивства рашистами мирних українців ятрять серце.

У Троїцькому знайшла притулок ціла династія жінок з Донеччини. У будинок її родоначальниці влучили два снаряди, і від колись затишної оселі залишилася глибока вирва. Тож старенькій уже нікуди повертатися. Вона настільки вражена воєнним лихоліттям, що й слова від неї не витягнеш. Більш говіркі дочка, онучки і правнучки розповідають про пережите зі сльозами на очах.

Дехто з Київщини на цю тему навіть розмовляти відмовляється, намагаючись забути все побачене-пережите…

У селі Катеринка в оселі місцевої вчительки Олени Василівни Штембуляк очікує перемоги над російським агресором та повернення додому у рідні Бровари Катерина Герасименко. У причорноморську глибинку вона перебралася з Київщини з восьмирічним сином Андрійком. Молода жінка розповіла, що на світанку 24 лютого прокинулася від вибуху ворожих ракет. Щоб врятувати свою єдину кровиночку від війни, швиденько спакувала необхідні речі і вибралася до рідні на хлібосольну Одещину. Вчасно евакуювалася і її двоюрідна сестра з Богданівки. Це врятувало жінку та її дітей. За кілька днів після повномасштабного нападу загарбники ввійшли у це село, де, як і на інших окупованих територіях, творили беззаконня, мародерили і катували місцевих.

Вимушених переселенців прийняли на Любашівщині добре. І все ж, зізнаються вони, щомиті готові повернутися у рідні міста і села. Лишень припинилися б ворожі обстріли-бомбардування, лише звільнили б українську землю від окупантів.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net