Переглядів: 513

Екологія краю — екологія душі

У березні-квітні в екосистемі нашого краю внаслідок підпалів виникло більш як пів сотні пожеж. Завдяки пожежникам, тероборонівцям, представникам місцевої влади та простим людям вдалося побороти вогненну стихію та ліквідувати осередки займання. Але нищівний вогонь завдав непоправної шкоди фауні та флорі.

Керівник громадського об’єднання рибалок «Кодима» та досвідчений мисливець Михайло Єпур із Гвоздавки Другої розповів, що в районі Ясенівського і Познанського старостинств вигоріло близько 50 гектарів лісу та гектар кодимських плавнів. Пожежами знищено гніздування багатьох птахів. Особливо постраждали фазани. Курочки до останнього сиділи на своїх гніздах, а коли злітали, то, обпалені вогнем, падали на своїх ще не окрилених пташенят.

Щоб бодай трішки оздоровити поріділу популяцію фазанів, молодий мисливець із Зеленогірського Аркадій Грекул за власні кошти придбав у Білгород-Дністровському розпліднику трьох румунських півників і сімох курочок. Як пояснив Михайло Єпур, вид румунського смарагдового фазана — рідкість у наших мисливських угіддях. Цей птах є сумішшю японських диких фазанів і його європейських порід. Свою назву отримав через характерний смарагдовий відтінок пір’я. Тепер ці красені мешкатимуть і в нас.

— Новоселів ми випустили в районі «Котловану», що у селі Гвоздавка Перша. Птахи вдало витримали довгий переїзд і досить жваво полетіли освоювати нову територію, — розповів Михайло Єпур. — На превеликий жаль, окрім птахів, вогонь вигнав із насиджених місць диких кіз, яких здавна мисливці розводили у так званому Степанівському заказнику. Там, де паслися ці благородні тварини, вигоріло все. Можливо, з відновленням рослинності вони повернуться в улюблені місця свого проживання.

Мисливець-риболов поділився і нагальними справами своєї громадської організації, яка існує вже шість років та об’єд-нує 75 шанувальників природи з навколишніх населених пунктів Зеленогірської територіальної громади. Так, у березні в Кодиму випустили 600 кілограмів мальків коропа і товстолобика. Зариблювали річку й восени, придбавши за власні кошти 1,3 тонни річкових ресурсів. Купують у фермерів і відходи для годування риби.

Останніми роками, зі створенням цієї громадської організації, річкова екосистема Кодими в районі Ясенового-Гвоздавки значно оздоровилася завдяки вселеним малькам промислових видів риби. Порибалити та активно відпочити на лоні природи на мальовничі береги річки приїжджають люди звідусіль. Коли ж почалася війна, члени ГО зайнялися виловлюванням риби для виготовлення консервів. Працювало кілька риболовецьких бригад. Наразі заготовили півтори тонни товстолобика і коропа. За потреби зловлять іще. Чи не найбільше на водному плесі разом зі своїм керманичем Михайлом Єпуром трудилися Василь Шлікар, Євген Беженар, Дмитро Діденкул, Ігор Васюта, Володимир Бабіченко та інші. Виготовленням рибних консервів для ЗСУ займався у своєму так званому «Гаражному кооперативі» зеленогірчанин Юрій Вальков і ясенівський жіночий батальйон. Адже надійний тил — запорука швидкої перемоги!

За словами Михайла Єпура, він з друзями й надалі продовжуватимуть дбати про природу, охоронятимуть її від браконьєрів та примножуватимуть багатства рідного краю.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua