Переглядів: 515

Від сплати податків залежить обороноздатність

В умовах воєнного стану місцеві бюджети Одещини недоотримали за березень 374,8 млн грн, але попри це фінансування заробітної плати, енергоносіїв та інших захищених видатків здійснюються в повному обсязі.

Під час селекторної наради, яку в режимі онлайн з головами районних державних військових адміністрацій, міськими головами та головами громад провів начальник Одеської обласної військові адміністрації Максим Марченко, директорка департаменту фінансів Марина Зінченко закликала підприємців сплачувати податки та підтримувати економіку України.

«В першу чергу звертаюсь до бізнесу, який продовжував працювати. Справді, наразі податки сплачуються за бажанням, однак це виключення скоріш зробили для тих, хто в умовах воєнного стану тимчасово призупинив свою діяльність. Прошу зрозуміти: від податків залежить наповнення місцевих бюджетів, а це, у свою чергу, впливає на обороноздатність нашого регіону», — цитує Марину Зінченко пресслужба ОВА.

Підприємства харчової промисловості, сільськогосподарські, всі ринки оптової та роздробної торгівлі в області працюють у повному обсязі, а от податки до місцевих бюджетів сплачують не всі. Більша частина громад не забезпечує виконання планових показників з надходжень. Підприємців Одещини закликали з розумінням поставитися до цієї проблеми і якщо їх бізнес увесь цей час працював — не ухилятися від податків.

З метою забезпечення економного використання наявних фінансових ресурсів було проведено вибіркову перевірку в різних галузях бюджетної сфери. Як результат: стало відомо, що деякі установи не працюють, у деяких працюють не всі працівники, а інші виконують свої обов’язки дистанційно (при цьому такий факт не підтверджено документально). Тому керівникам установ дали доручення забезпечити виконання постанови КМУ від 7.03.2022 № 221 та визначити розмір оплати часу, або простою працівників, не нижче від 2/3 тарифної ставки встановленого тарифного розряду (посадового окладу).

Крім того, розпорядженням начальника Одеської військової адміністрації департамент фінансів було визначено уповноваженим підрозділом з оформлення документації для забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання та санітарно-гігієнічними товарами в умовах воєнного стану.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net