Переглядів: 335

Вступна кампанія в умовах війни

Цими днями за участю міністра освіти і науки Сергія Шкарлета відбувся онлайн-брифінг щодо вступної кампанії-2022 в умовах війни та подолання її наслідків.

Спікерами заходу також були народні депутати України, представники Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак (голова), Сергій Колебошин (заступник голови), Юлія Гришина (голова підкомітету з питань вищої освіти), а також генеральний директор директорату фа-хової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров.

«У зв’язку з війною і подоланням її наслідків неможливо провести в традиційному форматі ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Зараз для нас важливо максимально зберегти студентський контингент, який є національним та інтелектуальним потенціалом України. Ми маємо стимулювати до навчання саме в нашій державі, навіть у такий скрутний для всіх час. Тож необхідно створити доступні та безпечні умови для цьогорічних вступників. Саме тому ми напрацювали дещо іншу модель. У 2022-у буде проведений національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти», — зазначив Сергій Шкарлет.

НМТ відбуватиметься у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох предметів (українська мова, математика, історія України). Для різних спеціальностей будуть встановлені різні вагові коефіцієнти оцінок з цих предметів.

Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання здійснюватимуться через інтернет.

Для вступу в коледж та ЗВО для деяких спеціальностей проводитиметься творчий конкурс.

Для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра передбачається проведення спрощених аналогів ЄВІ, ЄФВВ — магістерського комплексного тесту (МКТ) для спеціальностей «Право», «Міжнародне право» та магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК) для кон’юнктурних спеціальностей, які складатимуться по-дібно до НМТ. Для інших спеціальностей вступ відбуватиметься за результатами фахового іспиту в закладі освіти.

В інших важливих питаннях будуть максимально збережені усталені правила та схеми організації роботи. Адресне розміщення бюджетних місць, широкий конкурс, відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції, вступ для здобуття другої ос-віти, подання 5 заяв на бюджетні місця та до 20 заяв загалом тощо реалізовуватимуться відпо-відно до раніше ухвалених рішень. Докладніше це буде описано в нових нормативних документах разом зі строками проведення вступної кампанії, які можуть змінюватися у разі несприятливої безпекової ситуації.

На завершення заходу спікери відповіли на найактуальніші запитання (а їх прозвучало понад 300) від майбутніх вступників, їхніх батьків, студентів, викладачів та представників ЗМІ щодо нинішньої вступної кампанії.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua