Переглядів: 474

Визвольмо з полону капелана!

Керуючий Одеською єпархією Православної церкви України, єпископ Одеський і Балтський Афанасій виступив з офіційним зверненням про допомогу у звільненні з російського полону капелана Василя Вирозуба.

У зверненні, зокрема, йдеться:

«Уже більше місяця знаходиться у російському полоні клірик Одеської єпархії Православної церкви України, протоієрей Василь Вирозуб.

Отець Василь був членом української місії з порятунку прикордонників на острові Зміїний.

Ще 25 лютого українське рятувальне судно «Сапфір» з екіпажем та капеланами, серед яких був священнослужитель Одеської єпархії ПЦУ протоієрей Василь, відправилося на острів. А вже 27 лютого ми отримали повідомлення, що судно разом з екіпажем захоплене російськими військовими в полон. Відтоді ми докладали всіх зусиль, аби звільнити з полону весь екіпаж, у тому числі клірика нашої єпархії.

24 березня відбувся великий обмін полоненими, де були звільнені військові прикордонники та екіпаж судна «Сапфір», але серед звільнених не було капеланів та медика, яких захопили разом з екіпажем. Невдовзі з’явилася інформація про те, що захоплене рятувальне судно також звільнене і сьогодні вже знаходиться біля берегів Румунії.

10 квітня ми дізналися, що медик і два капелани протестантських релі-гійних організацій також звільнені через обмін, але серед них нема отця Василя.

Від звільнених моряків та з відкритих джерел у засобах масової інформації нам стало відомо, що отця Василя Вирозуба за цей час уже кілька разів перевозили з місця на місце: з Криму до російської федерації, а там — у сізо в Ростовській області. Що до нього застосовуються моральні й, дуже ймовірно, фізичні тортури.

Відповідно до Женевської конвенції 1949 року «Про захист військовополонених» при захопленні ворогом військових капеланів (приклад о. Василя Вирозуба) слід пам’ятати про таке: капелани можуть затримуватися лише з метою надання ними духовної підтримки військовополоненим зі складу збройних сил їхньої держави, якщо такої мети нема — капелан має бути негайно звільнений.

З цього приводу Одеське єпархіальне управління ПЦУ висловлює своє обурення підлими діями з боку росії та звертається до органів державної влади України, світової спільноти, релігійних лідерів та усіх місій про розголос цього інциденту й допомогу у звільненні протоієрея Василя Вирозуба з російського полону».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net