Переглядів: 670

«Твоя віра в добро буде стверджена знову і знову»

На 79-у році життя відійшов у вічність знаний український письменник, краєзнавець і публіцист, давній друг та автор «Чорноморських новин»
Юрій Михайлович СИСІН.

«Тилігул — ріка козацька», «Омитий росами», «Натхненні Україною», «І сказав йому святий Миколай», «Селіфанова сага», «Шкільні роки Мешулама Вайля»… Перш ніж брошуруватися та обгортатися в палітурку, ці та інші книжки Юрія Сисіна у формі історичних, краєзнавчих, літературних есеїв обов’язково з’являлися на шпальтах «Чорноморки». Для атора це була своєрідна апробація його творів, а для газети та її читачів — безсумнівні набутки в царині пізнання нашої минувшини і нашого сьогодення, утвердження української самобутності, ідентичності, державності. Й у такій сув’язі ми — письменник і редакція — йшли впродовж десятиліть.

У когорті одеських літераторів Юрій Сисін грав — і, переконані, гратиме — окремішню, написану ним самим, партію. У чому ж та окремішність, а точніше буде сказати — неповторність?

Ось деякі думки-оцінки його колег-письменників і літературознавців.

«Юрій Сисін дивовижно цілісний у своїх творчих принципах. Він від початку і до кінця чужий спокусам будь-якої літературної моди. Його творчий почерк складався-визначався у 1970—1980 роки спочатку як журналіста, а згодом і як письменника. Обравши своїм головним творчим напрямком краєзнавство, він щасливо уник наслідування як у мові, так і в стилі, ніколи не зловживаючи містечковістю та позалітературною лексикою, які часто-густо притаманні молодим авторам», — зазначав свого часу художник, заслужений працівник культури України Георгій Кудрявченко (м. Київ).

«Сподіваємося, що книжка Юрія Сисіна (мова про «Тилігул — ріка козацька». — «ЧН») стане у нагоді тим, хто прагне пізнати свою історію, оволодіти українською мовою як найголовнішим засобом зв’язку зі своїм народом, зберегти духовний зв’язок з нацією. Змістовне розмаїття книги може бути використане як благодатний матеріал на уроках історії, літератури, позакласного читання, рідної мови (для написання переказів, диктантів, творчих робіт, літературних та історичних портретів укра-їнських велетів духу), — писала у статті «Острівець українського безмежжя» кандидат філологічних наук із Східноєвропейського національного університету Олеся Берладник

«Юрій Сисін... письменник і краєзнавець, один з найплідніших, які пишуть про минуле свого краю. Таке пишуть одинаки. Ю. Сисін — серед них. Він своє місто Ананьїв (колишнє повітове) увічнив у книжках «Ананьїв, давній друже мій...», «Тилігул — ріка козацька» — два видання, «Омитий росами»... Це книги про історію міста, про великих людей, що там жили... А в оповіданнях про єврейського хлопчика Мешулама Вайля показав, як ми маємо любити свою рідну мову. Таке я прочитав уперше і вдячний йому», — зауважував у «Неримованих думках» письменник, лауреат літературної премії імені Олеся Гончара Геннадій Щипківський.

А про «Селіфанову сагу» Юрія Сисіна доктор історичних наук, професор Михайло Кучинко сказав так: «Ця невелика, але багата змістом книга могла б стати предметом гордості будь-якого автора... І книга є, вона перед нами. І це не може не тішити...».

В останні роки Юрій Михайлович плідно працював на теренах пареміології, порівнюючи українські прислів’я та приказки з російськими і знаходячи у них ті особливості, які вияскравлюють відмінність менталітетів двох народів, що, власне, і проявилося у нинішній загарбницькій з боку росіян і визвольній для українців війні. Чимало відгуків редакція отримала, зокрема, на есеї «Андрофаги, або Від Батурина до Іловайська», «Обценьки», «Чому Десна ліворуч?», «Не шукай вітру в полі», «Чи повернеться дядько?», «Мартин і мило, або За межею сміху», «Свій свояка... не вгадав здалека», «Ну що б, здавалося, слова...» тощо.

За плідну літературно-крає-знавчу і публіцистичну працю Юрій Сисін відзначений грамотами Одеської обласної державної адміністрації та Національної спілки журналістів України, дипломами загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання».

Справжній патріот. Талановитий письменник і педагог. Глибокопорядна, добросердна людина. Вірний друг-побратим. Люблячий чоловік, турботливий батько-дідусь-прадідусь. Таким ми усі, хто мав щастя знати Юрія Михайловича Сисіна, назавжди запам’ятаємо його.

Світла пам’ять. Царство небесне.

Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким покійного. Сумуємо разом з вами.

Редакція «Чорноморських новин».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net