Переглядів: 476

Визволення з омани

Останнім часом понад 50 громад перейшли до Православної церкви України, а близько 100 перебувають у процесі переходу, повідомив в ефірі національного телемарафону предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній.

«Упродовж останніх днів ми бачимо початок хвилі переходів громад з боку РПЦ до ПЦУ. І протягом практично кількох днів ми вже оформили більше 50 переходів. Зараз ми говоримо, що вже близько 100 громад визначилися, вони вже в процесі переходу. Тобто поступово українці, які досі перебували в духовній омані, починають прозрівати. Громада за громадою, по всій Україні, в кожній області, не тільки на Заході, а й у Центрі, на Сході та на Півдні», — підкреслив владика Епіфаній.

За його словами, щодня ПЦУ повідомляють про те, що та чи інша громада визначилася, провела збори, ухвалила рішення про перехід. «А згідно із законодавством, кожна громада має право змінити свою юрисдикцію. Тому я закликаю надалі громади московського патріархату приймати відповідні рішення, не мовчати, а долучатися до визнаної Православної церкви», — закликав митрополит.

Окрім того предстоятель Православної церкви України зауважив на значущості церковного питання для кремля: «Ми знаємо, що для путіна, для російської федерації церква відіграє дуже важливу роль, церква практично є останнім форпостом підтримки путіна в Україні. І тому визнана Православна церква України є перешкодою щодо втілення тих ідей «руского міра» про «єдиний народ», про так звану «святу русь», і, звичайно, єдина церква в Україні для них є проблемою. І вони робили все від них залежне для того, щоб розділяти православних українців в Україні, але це не вдалося і не вдасться».

Водночас предстоятель ПЦУ зазначив, що «російська церква в росії не є церквою як такою, це є певний департамент у справах релігій російської держави… І російська держава в особі путіна її використовує в своїх цілях і не тільки на території росії, а й на територіях України та Білорусі».

Зараз очільники інших помісних православних церков, додав владика, звертаються до очільника РПЦ посприяти припиненню війни, яка точиться в Україні, але з його боку не було жодного слова щодо її припинення, «а, навпаки, він благословляє російську армію, щоб нищити невинних українців».

Глава ПЦУ зауважив, що в церкві не існує трибуналу, але покарання за це неминуче:

«Найперше, ми повинні розуміти, що якщо людина не отримує тут покарання за свої злочини, на землі, то неодмінно буде суд Божий, і, звичайно, що й очільник РПЦ Кирил (Гундяєв) дістане по заслузі за те, що він бере участь у цій страшній війні щодо знищення українців».

Як нагадує «Укрінформ», синод Православної церкви України закликав духовенство і релігійні громади, які перебувають у юрисдикції московського патріархату, увійти в канонічне єднання з ПЦУ.

До речі. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт про заборону в Україні церкви московського підпорядкування. А, за даними соціологічного опитування, проведеного групою «Рейтинг» 8-9 березня, 63% респондентів підтримали ідею розірвання зав’язків УПЦ Московського патріархату з Російською православною церквою (не підтримали такий крок лише 10%, 18% відповіли, що їм байдуже, 9% не змогли відповісти).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net