Переглядів: 472

Тероборонівці — воїни-захисники

За добровольцями Сил територіальної оборони на законодавчому рівні закріплений статус учасників бойових дій, що дозволить унормувати всі питання щодо со-ціальних гарантій самим воїнам, їхнім сім’ям та родинам загиблих.

Як зазначила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна, коментуючи ухвалені зміни до закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх со-ціального захисту», з перших днів масштабної збройної агресії рф проти України до лав Сил територіальної оборони ЗСУ на захист рідної землі стали тисячі українців. У багатьох з них не було ані часу, ані можливості оформлювати відповідні документи. Вони йшли не заради статусів, а щоб дати відсіч ворогу. Наразі серед них є поранені, та, на жаль, загиблі. Держава зобов’язана забезпечити своїм Захисникам відповідні соціальні гарантії, передбачені законодавством.

«Саме тому парламент підтримав законодавчу ініціативу Мінветеранів щодо унормування питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих захисників і захисниць України. Це дуже важливо. В умовах розгортання воєнних дій ВР та уряд мають працювати над захистом тих, хто сьогодні захищає нашу державу. Надання цього статусу добровольцям дозволяє потім унормувати всі питання щодо соціальних гарантій їм і членам їхніх родин», — наголосила Юлія Лапутіна.

У свою чергу міністерка соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що особи, які входять до складу добровольчих формувань територіальних громад, мають право на підвищені норми пенсійного забезпечення, передбачені для військовослужбовців із числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У разі загибелі осіб, які входять до складу до-бровольчих формувань тергромад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їхніх сімей надано право на підвищені норми пенсійного забезпечення, як і для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Крім цього, особам, які входять до складу до-бровольчих формувань тергромад та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net