№ 21-22 (22344-22345) четвер-субота 24-26 березня 2022 року

Переглядів: 554

Женіть цих рабів!

Звернення Президента Володимира Зеленського до українських міст 21 березня

Великий народе великої України!

У цьому відео я хочу окремо звернутися до українських міст та хоробрих жителів цих міст. До вільного півдня України, де сонце світить тільки бажаним гостям, а не випадковим «туристам» на танках. До Бердянська, Каховки, Енергодара, до Мелітополя і, звісно, Херсона.

До Херсона, де сьогодні ми побачили, як у вільних людей стріляють раби. Раби пропаганди, яка підміняє їхню свідомість. Раби, які звикли пакувати в автозаки всіх. Навіть бабусю з чистим білим плакатом. І навіть дівчину з аркушем А4, на якому написано лише одне слово — «мир».

Переглядів: 587

Непрошених гостей в Одесі не чекають

Війна чи «спецоперація»? Квіти «освободітелям» чи збройний опір окупантам? Як налаштовані сьогодні одесити?

Відповіді на ці запитання шукали фахівці кафедри соціології факультету міжнародних відносин, політології та соціології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, й ось що показало відповідне соціологічне дослідження, проведене 16 березня.

Переглядів: 441

Щодо референдумів і компромісів

Компромісів з питання життя і смерті не буває. Це добре розуміють там, де незалежна держава з початку свого існування опинилася у ворожому або, скажімо, в недружньому оточенні. І змушена воювати. Переговори — так, можливі. Але вони тільки спосіб відтягнути час і перегрупувати сили для продовження війни. Іноді — за рахунок тимчасової втрати територій. Іноді — відмовляючись від проголошених гасел. Однак і те, й інше вирішується не на референдумах. І часто не відображене в конкретних документах.

Війна за право існування

Переконати лідерів арабських країн, що Ізраїль має право на існування, не вдавалося протягом двадцяти років (до Шестиденної війни 1967-го). Та й сьогодні частина сусідів рада, якби могла, скинути євреїв у море. Про трьохсотрічну боротьбу ірландського народу за створення незалежної держави, про численні жертви та багатоміль-йонну еміграцію ірландців годі й говорити.

Переглядів: 542

...А ми — сіємо!

На Одещині розпочали сівбу ярих культур: станом на 21 березня впорано понад 22 тисячі гектарів із 750 тисяч запланованих. Про це розповіла кореспондентові «Укрінформу» директорка департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин облдержадміністрації Алла Стоянова.

«У другій половині березня наші хлібороби розпочали сівбу ярових зернових, передусім ячменю та гороху. Засіяли вже понад 22 тисячі гектарів із 750 тисяч запланованих. За даними ОДА, насінням аграрії забезпечені на понад 70%, гірше із засобами захисту рослин та пальним — відповідно на 62% і 46%. Збираємо і передаємо заявки від сільгоспвиробників до Міненергетики щодо забезпечення їх доступним дизпальним для посівної кампанії», — зазначила пані Стоянова.

Переглядів: 402

З вірою і переконаністю

Дві мелодії з дня у день крутяться в голові разом зі словами, що так само створені двома видатними українцями.

Перша — це «Ще не вмерли України ні слава, ні воля», наш славень — Державний Гімн, що об’єднав нині дуже багатьох, практично всіх, кому Господь дарував щастя народитися, жити на цій землі, полюбити її щирим серцем, захищати її, думати про неї в ці дні щокожної хвилини.

Переглядів: 491

Ковід і війна: що спільного?

Ви хочете повернення у Радянський Союз? Ні? Але вас не питають. Вас просто примушують рухатися у цьому напрямку. Маски на обличчях перехожих — це необхідний запобіжний захід чи символ лояльності до влади як такої, як ірраціональної субстанції, як певного абсолюту? Ковід-паспорти з позначками про щеплення — також символ лояльності до влади. Обмеження у громадянських правах, відсторонення від роботи, ускладнення пересування країною, перевірки, патрулі, штрафи. І все це лише на початковому етапі процесу. Якого процесу? На мою думку, процесу створення світового концтабору, омріяного лівою інтелігенцією — лівими фашистами1 і потужними інтернаціональними фінансовими колами за їх спиною. Для позначення цього феномену можна використати й сучасніший термін — матриця. Згадайте знамениту трилогію «Матриця».

Що таке класичний капіталізм? Це світ конкуренції, світ змагання — у науці, мистецтві, промисловості, сільському господарстві тощо. Всі сучасні досягнення людства зумовлені саме цією змагальністю між членами суспільства. Хто перемагає у цьому глобальному змаганні? Такі генії, як Ньютон, Гайзенберг, Гаус, Лейбніц і ще сотні видатних науковців із сотень тисяч, що представляють світ науки. Це такі генії, як Форд, Круп, Маск, Джобс і ще сотні видатних промисловців із мільйонів, що представляють світ промисловості. Цей перелік геніїв людства у різних царинах діяльності можна продовжувати дуже довго. Цим людям концтабір не потрібен. Вони чесно перемогли у конкурентній боротьбі. Саме завдяки цим людям світ став таким досконалим і зручним, яким він є тепер. Завдяки їм людство вийшло з печер на простори Всесвіту.

Переглядів: 570

Зброя потрібна не завтра, а вже!

Наближення кінця війни залежить від безперебійного постачання армії. Щоб не було із цим зупинок, треба, аби всі гроші, які виділені на оборону і які передають нашим захисникам прості люди й інші країни, зразу надходили на рахунок Генерального штабу, а звідти — на оплату необхідної зброї.

Постачальникам можуть допомагати і перевірені волонтери, які завжди працювали швидше, ніж наша влада. Влада нехай своєчасно видає зарплату нашим воїнам, а відповідні органи контролюють, щоб ніхто не крав грошей.

Переглядів: 594

Війна — це кошмарний сон

18 березня був Усесвітній день сну

Війну в Україні путін готував багато років. Він — уособлення «психіатрії» Росії: манія величі і манія переслідування. 66,6% росіян підтримують путіна та війну в Україні.

666 — число диявола. Путін — диявольський лідер «партії війни». Хотів за три дні підкорити Україну. Танкісти рф везли із собою навіть парадну форму. Але реалії виявилися іншими. Путін почав війну, бо багато років не стикався з реальним світом. Розвідка та найближче оточення годували його фейками, дезінформацією про слабкість України, про силу модернізованої армії рф. Настала розплата.

Переглядів: 426

Поміж Світлом і пітьмою

24 лютого. Перший день війни. І перший дзвінок з-за кордону. Від росіянки, Даші Змєєвої, яка народилася і живе з батьками у Польщі.

— Мені так соромно, що я аж хочу порвати свій російський паспорт, — тихо прошепотіла дівчина. — Як ви там?

— Набрали бочку води, обладнали підвал як бомбосховище...

Переглядів: 447

Міхаель МОЗЕР: Сприйняття рф у світі вже пішло шляхом російського військового корабля

Професора мовознавства Інституту славістики Віденського університету Міхаеля Мозера єднає з Україною не лише любов до української мови, а й українська родина. А тому масштабне вторгнення росії в Україну стало для нього й особистою трагедією.

За його словами, у перші дні війни він не міг нічого коментувати і говорити, настільки глибокими були шок і переживання за рідних. Зараз родина нарешті разом у Відні, тож австрійський професор, який ідентифікує себе й українцем, зміг поговорити про війну та її ймовірні наслідки.

Переглядів: 530

Розбомблені міфи

12 березня 2022 року Святогірський монастир пережив бомбардування російською авіацією.

Ця багатостраждальна святиня, розташована на мальовничому березі Сіверського Дінця неподалік від Слов’янська, займає в духовній історії Слобожанщини особливе місце. Саме Слобожанщини, бо Слов’янський район, штучно включений колись до складу Донецької области, історично належав до Ізюмського слобідського полку. Монахи оселилися над головною річкою нашого краю ще на світанку його освоєння українцями. До монастиря потяглися прощі. В дідусевій родині розповідали, що в прабабусі перші діти помирали. Аж після того, як прабабуся здійснила прощу до Святих Гір, у неї ще народилися двоє доньок і троє синів, серед них і мій дідусь.

Переглядів: 533

Те, що піднімає наш дух

Як уже повідомляли «ЧН» (див. номер за 10 березня), Президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року.

У своєму відеозверненні пізно ввечері 9 березня він, зокрема, зазначив, що і під час воєнного стану, коли тривають запеклі бої за свободу України, треба дотримуватися наших традицій: «Щоб ми зберегли все наше, українське, повністю, поки йдемо до перемоги. Поки йдемо до миру. Указ підписано». Глава держави пообіцяв зустрітися з лауреатами вже після перемоги України.

Переглядів: 536

Українська опінія-2022

Нова, гостра фаза війни з росією знову і знову робить актуальним питанням нашої ідентичності, і не лише як політичної нації, а й нашої належності до української мови і культури.

Це правда, що сьогодні відстоюють нашу державу і наше право на самобутній розвиток і люди російськомовні, й представники інших національностей. Як правдиво і те, що серед носіїв української мови є потенційні колаборанти чи просто деморалізовані, не здатні до опору ворогу наші співгромадяни (хоч вони й у меншості). Як і те, що з’явилися когорти колишніх симпатиків росії, котрі нині прозріли. Це правда, що, кинувши клич «визволення» російськомовних в Україні, кремлівська кліка наткнулася на ворожість носіїв «велікаго і магучего», й це спантеличило одурманених пропагандою російських вояк. Але й правда у тому, що сьогодні під гаслом «денацифікації» путлєр воює і з моєю ідентичністю, моєю мовою та культурою.

Переглядів: 744

Якщо трапилася пожежа...

У разі виявлення ознак пожежі, до яких належать полум’я, дим, запах диму, характерне потріскування тощо, кожен громадянин зобов’язаний:

— негайно повідомити про це телефоном пожежну охорону. При цьому слід назвати адресу об’єкта (будинку), вказати кількість поверхів, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

Переглядів: 576

«Ми на зв’язку»

Із 18 березня працює обласна цілодобова «гаряча лінія» «Ми на зв’язку / We are in touch».

Розпорядженням начальника обласної військової адміністрації Максима Марченка від 17.03.2022 року на Одещині створена цілодобова «гаряча лінія», на яку можна звертатися з усіма проблемними питаннями.

Переглядів: 491

Екологічні диверсії

За даними Головного управління ДСНС України в Одеській області, лише за одну добу на території нашого краю сталося 55 пожеж в екосистемах, загальна площа яких сягнула майже 80 гектарів.

Пожежі в екосистемах зафіксовані на територіях таких ра-йонів: Подільський — 19 загорань, Роздільнянський та Ізмаїльський — по 11; Березівский — 6; Болградський та Одеський — по 4. І це лише за одну добу!

Переглядів: 532

Воля важливіша за титули

Наш уславлений земляк, колишній чемпіон світу з боксу Василь Ломаченко відмовився від титульного поєдинку з абсолютним чемпіоном світу в легкій вазі австралійцем Джорджем Камбососом.

Першим про це повідoмив авторитетний журналіст ESPN Майк Коппінджер. За його словами, промоутер Камбососа — Лу Ді Белла заявив, що Ломаченко прийняв рішення залишитися в Україні на час війни.

Переглядів: 440

Облік внутрішньо переміщених осіб

Кабінет Міністрів України постановою від 13.03.2022 р. №269 вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

У період дії воєнного стану внутрішньо переміщені особи, які покинули свої домівки через вторгнення російських військ на територію нашої країни, можуть звернутися до фронт-офісів центрів інтегрованих соціальних послуг міста Одеси за попереднім записом щоденно в робочі дні з 10.00 до 13.00 за такими адресами:

Переглядів: 517

Йожеф САБО: «Мрія — вигнати окупантів»

Легендарний український футбольний тренер та експерт, колишній наставник київського «Динамо» Йожеф Сабо заявив, що у 82 роки готовий захищати Україну зі зброєю в руках, повідомляє «Футбол 1».

За словами Йожефа Йожефовича, він мріє вигнати всіх окупантів з України: «Орда та сволота, яка напала на нашу державу, — це нелюди. Наш народ з голими руками може йти на танки, а вони не могли зупинити цього ненормального Путіна? Могли! Моя мрія — вигнати з нашої держави всіх росіян, і нехай вони там варяться у власному соку. Я розкажу своїм дітям, хто такі росіяни, і ви всі також повинні це зробити».

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net