Переглядів: 643

Потрібні волонтери. Всюди

Сьогодні увага всієї планети прикута до нашої прекрасної пшенично-морської, сонячно-небесної України. Можливо, ви помітили, як наповнено зараз проходить час. За останні два тижні, здається, прожито кілька десятків років. І кожен день перенасичений подіями.

Уже в перший день війни у черзі на здавання крові я раптом побачила, що навколо мене — не звичайні люди, яких я раніше не помічала, а когось, може, й недолюблювала. Навколо — справжні герої. І сьогодні — саме той час, коли пишеться новий епос міста, країни, планети. Найкраще, що можна зараз зробити, — включитися по-справжньому в роботу, в боротьбу, у волонтерство...

Волонтери включились у роботу, починаючи з перших годин війни. У Телеграмі було створено чат, де об’єдналися люди, які хочуть допомагати ЗСУ та територіальній обороні.

Найбільший у місті волонтерський центр організовано у приміщенні Одеського ринку їжі (Odesa Food Market) за адресою Рішельєвська, 9а. Сюди одесити, організації, представники бізнесу приносять і привозять усе, що потрібно для перемоги. Волонтери приймають, сортують і відправляють за потребами медикаменти, харчі, електроніку, теплий одяг, спальники, засоби гігієни, бутельовану воду та інші необхідні речі. У центрі постійно працюють кілька десятків осіб, із 7-ї ранку до 17-ї вечора. Робота координується через телеграм-канал.

Одесити допомагають усім, чим можуть, прагнучи бути потрібними під час війни.

Сотні волонтерів набирають мішки з піском на морському узбережжі для того, щоб звести барикади.

У перші дні війни було так багато охочих здати кров, що нині збір корові в місті тимчасово припинено. Можна зателефонувати за номером 048-795-13-15, оскільки приймають лише рідкісні групи крові, яких бракує.

Ті, хто вміє тримати в руках зварювальний апарат — виготовляють протитанкових їжаків, ті, хто мають автомобілі, — розвозять допомогу на блок-пости. Хтось пече хліб, хтось плете маскувальні сітки, хтось чинить кібер-спротив окупантам...

Одесити об’єдналися у своєму бажанні зберегти і захистити наше місто, нашу державу від нашестя ворогів.

Усі школи та дитсадки міста у ці дні приймають продукти та іншу допомогу, щоб відправити її в опорні пункти.

Не залишилися без допомоги і незахищені верстви населення, які стали особливо вразливими під час підступної навали ворога. Фонд «Добрый Самарянин» цілодобово приймає і розподіляє допомогу для тих, кому це потрібно. Сюди можна прийти, щоб допомогти запакувати і розвезти продукти, одяг, речі, засоби гігієни. Телефон фонду —(097) 375-72-29, адреса — сквер Гамова, 3а.

Проєкт збереження історичної пам’яті «Хранителі часу онлайн», що реалізувався в Одесі за підтримки Forum ZFD, також перетворився у штаб допомоги. Тут можуть отримати інформаційну, гуманітарну та психологічну підтримку люди, що перебувають у важких обставинах, у паніці, яким потрібна правдива інформація, харчі, ліки, засоби гігієни та послуги психолога. Можна зателефонувати за номером 097-507-87-02.

Благодійний фонд «Корпорація монстрів» продовжує надавати благодійну допомогу важкохворим одеситам і самотнім людям похилого віку. Телефон: 099-745-94-08.

Пункти допомоги відкриті на базі територіальних центрів соціального обслуговування, де приймають і видають продукти, чай, каву, консервацію, засоби особистої гігієни та ліки.

А ще в Одесі масово плетуть маскувальні сітки для прикриття військової техніки та інженерних споруд від ворожої розвідки — центр працює на базі видавництва «Чорномор’я», що на площі Дерев’янка, 1.

Свої зусилля для оборони міста об’єднали будівельні компанії Одеси. За завданнями ЗСУ зводяться укріплення, тож потрібні кваліфіковані робітники і допомога з будівельною технікою та матеріалами. Насамперед, є потреба у довгомірах, майданчиках для перевезення ЗБВ, самоскидах, маніпуляторах, кранах 10—16 метрів, генераторах 2,4 кВт. Запрошуються до роботи будівельники, монтажники, різнороби, зварювальники на добровільних засадах або за оплату. Контактний телефон для тих, хто готовий допомогти технікою, будматеріалами, іншими ресурсами, робочими руками: 063-579-28-51 (Дмитро).

Навіть Нацполіція повідомила, що приймає волонтерську допомогу від тих, хто готовий попрацювати оператором, адже навантаження зросло в багато разів. Для цього потрібно звернутися до Головного управління НП в Одеській області на вулиці Єврейській, 12.

Єдиний координаційний гуманітарний штаб надання та координації гуманітарної допомоги по всій Одеській області створений при обласній військовій адміністрації. Щоб жителям нашого краю було легше взаємодіяти зі штабом, створено чат-бот у Телеграм, де є інформація про те, кому зараз потрібна допомога та зорієнтує, як ви можете допомогти.

Для зручності координації запрацював кол-центр: +380-(93)-387-35-55.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net