Переглядів: 389

Підтримайте Україну!

Звернення  Ініціативної групи  «Першого грудня» до  світової  громадськості

Це важко — прокидатися о 5-й ранку під вибух ракети, від якого здригається усе твоє місто. Це важко — бачити, що в твоєму місті ведуться справжні бої, а в багатоквартирні будинки влучають ракети. Це важко — гуляти зі своїми малими дітьми і чути вибухи, немов у твоє подвір’я раптом прокралася тисяча терористів. Це важко — рахувати загиблих і дивитися в їхні очі на їхніх світлинах…

Україна живе з війною вже вісім років. Війна залишає шрами, які не залікувати. Ви – українець, якщо щодня дивитеся в новини і перераховуєте померлих. Якщо на сімейній світлині, зробленій десять років тому, є вже хтось, кого забрала війна. Якщо ви, або хтось із ваших близьких, носить рану на своєму тілі й у своїй душі.

Але зараз ця війна вибухнула скрізь. Вона у Сумах, у Херсоні, у Чорнобилі, у Маріуполі, у Києві... Сьогодні війна — у київських подвір’ях, на дитячих майданчиках. Ціллю окупантів стають дитячі будинки та житлові багатоповерхівки.

Ми всі цю війну передбачували, але вона прийшла зненацька. Ми її сприймаємо, немов жахливий сон, але вона — війна — найбільш реальна з усіх реальностей.

Українці завжди були і будуть сильними. Наш народ вижив і живе попри все. Попри всі ті трагедії, яких він зазнав у ХХ столітті: знищення Голодомором, мільйони замордованих, розстріляну інтелігенцію, знищення мови і культури. Усі ці злочини чинила авторитарна Росія — під різними масками та в різних формах, зі своїми поплічниками та колаборантами. Тому її війна проти України сьогодні — не новина для нас.

Ми вистояли тоді і вистоїмо зараз. Ми вижили попри все, і ми переможемо сьогодні.

Але нам потрібна допомога. Путін здійснює те, що Європа переживала востаннє у 1939-у. Сьогодні Україна воює та захищає себе. Вона захищає цінності прав людини і фундаментальних свобод, демократії та сміливого спротиву тиранії. Це вічна боротьба, яка триває від грецьких міст-держав до італійських міст-республік, від цінностей Французької революції до спротиву нацизму, від Празької весни та польської «Солідарності» до українського дисидентського руху.

Сьогодні — нова, може, вирішальна для людства, битва між свободою та тиранією, між гуманізмом та політичним садизмом. Українці б’ються зі зброєю в руках, світ має підставити плече. Є ще багато того, що світ має зробити. По-перше, потрібні жорсткіші санкції проти Росії, зокрема відчутний удар по російському енергетичному, банківському та оборонному секторах. Потрібно включити торгову блокаду Росії та відключити Росію від системи міжнародних платежів SWIFT та суттєво обмежити її можливості торгувати своїм газом і нафтою для наповнення своїх військових бюджетів. По-друге, Росію потрібно виключити з усіх міжнародних форумів. По-третє, Україні потрібна військова підтримка: системи протиповітряної оборони та захист від російських ракет і бомбардувань. Світ має забезпечити безпольотну зону над Україною. Росія вважає, що вона воює в Україні проти Америки та НАТО — а значить, НАТО на це треба відповідати. По-четверте, Україна потребує економічної підтримки, адже країна у стані війни зазнає величезних економічних втрат. З цієї війни вона має вийти сильнішою.

І ще одне. Сьогодні чимало заспокоюють себе: «Ми — не українці, а тому до нас російські танки не дійдуть, на польському кордоні Путін зупиниться». Ми запевняємо вас: це ілюзія. Чимало українців також думали: «Війна з братнім народом не можлива». Але вона триває уже з 2014 року. Перший напад стався тому, що ми психологічно не були до нього готові. Кремль підступно скористався тим, що ми лише зализували рани після жертви Небесної Сотні. Сьогодні Путін зважився піти далі, бо відчув: до спротиву не готова Європа. То чи буде сумління Європи готове змиритися з тим, що внаслідок її вагання постануть Небесні Тисячі українців?

Потрібно негайно зупинити Путіна! Потрібно негайно зупинити війну! Потрібно знищити злочинний путінський режим — нову, ще страшнішу версію тоталітарного жаху. Страшнішу тому, що ця версія, як гангрена, охопить весь організм, всю світову спільноту. Досі ми часто апелювали до вас: «Підтримайте Україну!». Сьогодні ми скажемо: «Підтримайте самі себе! Підтримайте той світовий порядок, без якого зло стане законом і вашого життя!».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net