№17 (22340) середа, 2 березня 2022 року, онлайн-випуск

Переглядів: 654

Звернення до читачів

Шановні читачі онлайн-сторінки газети «Чорноморські новини»!

Воєнна армада, яка присунула з московії і навіки змінила наше життя, внесла корективи у все: у наш побут, у наші плани, в нашу можливість робити те, що робили до… До війни.

Ще буквально вчора в редакцію телефонували читачі і запитували: «Чому нам не принесли «Чорноморку»?», «Ви працюєте?», «Коли буде наступний номер?»…

Сьогодні знаю, що дехто із передплатників друкованого видання таки отримав номер за 24-26 лютого (і це тішить, бо деякі поштові відділення таки розуміють, що преса має значення і люди мають читати перевірену інформацію, а не послуговуватися чутками від переляканих сусідів чи фейками від незліченних інтернет-брехунів). Але, на жаль, більшість передплатників так і не отримали того номера.

Переглядів: 542

Відступати світові нікуди, або Останні доводи перед попаданням у рай

Прусський генерал Карл фон Клаузевіц писав, що війна є продовження політики іншими засобами. На початку ХІХ століття так і було. Армії воювали в полі, політики — у містах підписували папери. На початку ХХ століття і ближче до його середини війна стала тотальною. Зброю отримали мільйони. Вбиті — десятки мільйонів. Лінії фронтів, знищуючи цивілізацію, перетинали континенти. А політики підписували папери…

Війна за законами пітерського підворіття

Якби не з'явилася ядерна зброя «остаточне рішення» поховало б життя на планеті. Але, завдяки атомній бомбі у наростаючому процесі самознищення настала перерва. Ця перерва тривала сімдесят років. Були війни. Гинули люди. Однак жертви і руйнування не розповзалися на весь глобус. У політиків, які пережили Хіросіму, не піднімалася рука натиснути на червону кнопку. Однак століття ХХ закінчилося, а разом з ним — помер страх перед Армагедоном, останньою і вирішальною війною.

Переглядів: 465

Новий керівник військової адміністрації Одещини

1 березня Президент України Володимир Зеленський звільнив Сергія Гриневецького з посади голови Одеської обласної адміністрації та призначив натомість офіцера, до цього призначення — командира 28-ї механізованої бригади Максима Марченка.

Новий очільник облдержадміністрації, а в нинішніх умовах — обласної військової адміністрації, народився 10 лютого 1983 року у Слов'янську, на Донеччині.

Переглядів: 455

Українці вірять в перемогу (опитування)

За результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» 1 березня, 90% респондентів, думаючи про ситуацію у країні, відчувають надію. Лише 5% — розчарування. Порівняно з довоєнними часами кількість тих, хто відчуває надію, зросла утричі. Практично у всіх регіонах спостерігається максимальний рівень відчуття надії.

Так, 88% опитаних вірять у те, що Україна зможе відбити напад Росії. Практично щодня цей показник зростає. Лише 10% сьогодні не мають такої впевненості. Віра у перемогу переважає в усіх регіонах країни.

Переглядів: 448

Увага: цілодобові «гарячі лінії» та пункти надання допомоги!

Одеська обласна військова адміністрація з метою надання необхідної допомоги в умовах воєнного стану тим, хто цього потребує, оприлюднила перелік цілодобових «гарячих ліній» в Одеській області. Це:

Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації:

(094) 949-47-59-25;

Переглядів: 443

Подбайте про інформаційну безпеку

Якщо ви налякані чи в ейфорії, не можете припинити читати новини й поширювати повідомлення, ви — мішень для інформаційних спецоперацій агресора

Як не стати такою мішенню – поради від журналіста й медіакритика Отара Довженка та Lviv Media Forum.

Переглядів: 659

Що робити під час обстрілу. Як захистити себе та близьких

Якщо лунає довгий сигнал сирени тривалістю до 1 хвилини, це означає — «Повітряна тривога». Якщо лунає короткий сигнал сирени до 5-10 секунд, це означає відбій повітряної тривоги.

У разі отримання сигналу повітряної тривоги від будь-якого офіційного каналу інформації необхідно пройти до укриття.

Переглядів: 532

Тривожна аптечка: які засоби та ліки мають у ній бути

Тривожна аптечка — це список найнеобхідніших ліків і медичних виробів, з яким має бути обізнаний кожен із нас на випадок різних неприємних непередбачуваних ситуацій: військових дій, масових епідемій, стихійних лих та іншої біди.

МОЗ України рекомендує укомплектувати вміст вашого набору для першої допомоги, щоб бути готовим до будь-якої надзвичайної ситуації. Укомплектована ж аптечка та вміння нею користуватися — одна із ланок такої готовності.

Переглядів: 491

5 простих кроків для порятунку від паніки

У кожній непростій життєвій ситуації дуже важливо зберігати спокій та тверезий розум. Найголовніше — впоратися зі страхом та панікою, неодмінними супутниками розгубленості, коли втрачається контроль над тим, що відбувається довкруж. Панікам і тривогам піддаються не лише жінки чи слабкі духом. Така наша людська природа, яка опирається на інстинкт самозбереження.

У соціальних мережах багато говорять про психологічну техніку «заземлення», яка допоможе впоратися із панічним станом. Ця техніка у психології має назву «Grounding» (у перекладі з англійської «заземлення»).

Переглядів: 439

Захистіть домашніх тварин

Складаючи плани дій у надзвичайних ситуаціях, не забувайте про своїх домашніх тварин. Дізнайтеся, куди можна перенести домашніх тварин у надзвичайній ситуації, та пам'ятайте про їх потреби, складаючи аварійний комплект запасів для вашої сім'ї.

У тривожний час знайдіть безпечне місце, де зможуть перебувати ваші домашні улюбленці, якщо ви їх не зможете забрати із собою, адже інші люди, з якими ви разом відбуватимете відповідним транспортом, можуть бути проти перебування тварин.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net