День єднання і незламності
Учора, 16 лютого, наша держава вперше відзначила День єднання, запроваджений указом Президента України Володимира Зеленського від 14 лютого «Про невідкладні заходи щодо консолідації українського суспільства».
Дата, як ви, мабуть, знаєте, обрана не випадково: за повідомленнями провідних світових ЗМІ, що спиралися на розвіддані наших міжнародних партнерів, саме на 16 лютого припадала найвища ймовірність початку масштабного наступу російського агресора на Україну. Як відомо: попереджений — значить озброєний, розсекречені наміри втрачають сенс.
Що зіграло ключову роль у тому, що людиноненависний сценарій не спрацював? Про це, мабуть, широкому загалу стане відомо не скоро. Але беззаперечним фактом є те, що ніякі, навіть найстрашніші, сценарії не злякали, не зламали нас, українців. Так, дехто на своїх чартерах чкурнув у краї, віддалені від зони ризику, зрадивши народ, завдяки якому набув статків чи здобув мандат найвищої довіри. Цей «подвиг» їм запишеться. А от українська нація записала в свій актив ще одну звитягу — не розгубилася, не злякалася, а згуртувалася і попередила: ми тримаємо порох сухим і зброю напоготові.
Україну підтримав світ. Й агресор змінив риторику і почав потроху відповзати від наших кордонів. Чи надовго? Гарантій — жодних. Але вчора наші телеекрани заповнили не зведення про вторгнення на нашу територію, а синьо-жовті стяги, що здіймалися над Харківщиною і Рівненщиною, Херсонщиною і Сумщиною, над Луганщиною і Донеччиною (на жаль, ще не там, де кремлівські зайди влаштували собі кривавий бенкет, але й там замайорить наш Державний прапор), Закарпаттям і Волинню…
Не можу сказати, що Одеса аж рясніла державною символікою (зокрема, у її «спальних», віддалених від центру й офіційних установ районах — і це таки питання до влади: чому?), але ціла низка урочистих (хочеться вірити, щирих, не для галочки) заходів від-булася на різних локаціях обласного центру.
Так, перед міжнародним аеропортом «Одеса», де встановлений найвищий, 50-метровий, флагшток, відбулося підняття Державного прапора за участі керівництва області, депутатів місцевих рад, представників громадськості.
Голова ОДА Сергій Гриневецький, звертаючись до присутніх, зокрема, зауважив:
— У цю мить Державний прапор України піднято на будинках і спорудах в усіх населених пунктах країни як символ патріотизму, єднання та незламності. І ми, громада Одещини, зібралися разом, щоб ще раз продемонструвати згуртованість та єдність.
Знаково, що урочистості з нагоди Дня єдності проходять напередодні 90-річчя утворення Одеської області — 27 лютого Одещина відзначатиме цей ювілей. Тому сьогодні у нас особливе натхнення. Зрозуміло, що будь-які амбітні плани для розвитку і розбудови, як держави, так і регіону, зокрема такі потужні програми президента, як «Велике будівництво» і «Велика термомодернізація», можуть бути реалізовані, коли панують спокій, злагода, політична згуртованість та мир.
У зверненні голови ОДА з нагоди свята окремо наголошується: «У нас багато амбітних планів та проєктів, ми готові до широкомасштабної роботи, але все це можна втілити винятково за умови миру в країні. І в цьому контексті особливого значення, яке важко переоцінити, набуває сьогодні розгортання Сил територіальної оборони. Впевнений, що у нас вистачить рішучості та потужності, щоб продемонструвати світу: ми — єдині, сильні, непохитні! Нас не здолати!».
Зі свого боку під час церемонії підняття прапора голова Одеської обласної ради Григорій Діденко зауважив:
— Сьогодні ми зібралися біля найбільшого Державного прапора України на Одещині, щоб підкреслити: ми — справді об’єднані і в цьому наша сила. Ми, українці, живемо у нашій єдиній суверенній державі, у мирі і злагоді, однією родиною. Навіть якщо говоримо різними мовами, ми завжди розуміємо одне одного!
З нагоди Дня єдності в Одесі відбулася урочиста хода за збереження суверенітету України. Сотні містян, ветерани АТО, курсанти, студенти, представники партій та громадських організацій пройшлися центральною частиною міста до Потьомкінських сходів, на яких і розгорнули головний символ нинішнього свята — Державний прапор України та заспівали Славень (на знімку).
Фото із сайта Думская.net.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206