Переглядів: 604

Ми — невід’ємна частина суверенної України

15 лютого відбулася позачергова сесія Одеської обласної ради, до порядку денного якої внесли сім питань. Більшість з них стосувалася організації територіальної оборони. У засіданні взяв участь голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький, який акцентував на вимогах закону «Про основи національного спротиву» щодо організації територіальної оборони.

«Територіальна оборона є одним із компонентів національного спротиву. Відповідно до закону, на території усієї України діятиме мережа з регулярних частин тероборони та добровольчі формування територіальних громад. Основні ж сили тероборони будуть повністю воєнізованими, матимуть стандартну військову побудову підрозділів і частин, а також управління по вертикалі від командувача Сил територіальної оборони», — зазначив голова ОДА. Він додав, що тероборону певної території очолює голова облдержадміністрації або райдержадміністрації: «Це цивільна особа, яка керує ресурсами території. А керівником штабу зони (ра-йону) є комбриг (комбат) Сил ТрО ЗСУ, який займається безпосередньо військовою складовою. До штабу входять представники місцевих адміністрацій і сектора безпеки та оборони. Штаб діє як у мирний час, так і в особливий період».

Ключова функція тероборони — підсилення регулярної армії в певному регіоні, а основними завданнями підрозділів цих сил є оборона території до часу розгортання угруповання військ ЗСУ; забезпечення умов для розгортання військ або їх перегрупування; захист населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідація наслідків ведення бойових дій; охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій, критично важливих об’єктів інфраструктури, об’єктів обласного, районного, сільського, селищного, міського значення; участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями противника.

«Сили тероборони включатимуть три компоненти. Перший — це штат мирного часу, чисельністю 10 тисяч осіб. Це професійні військові, які служать за контрактом у Силах тероборони. Другий компонент — це штат особливого періоду. Сумарно він складатиме понад 130 тисяч осіб. Це цивільні громадяни, які пройдуть відбір й укладуть контракт про службу в резерві ТрО. Третій компонент, передбачений законом, — це добровольчі формування територіальних громад. Вони можуть бути створені у тому випадку, якщо таку ініціативу виявить командування Сил тероборони, А головнокомандувач ЗСУ ухвалить відповідне рішення», — поінформував Сергій Гриневецький.

Депутати затвердили Регіональну програму цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки Одеської області на 2022 — 2025 роки, яка, серед іншого, передбачає створення матеріального резерву для Регіонального управління сил територіальної оборони «Південь» щодо виконання заходів у мирний час і в умовах особливого періоду. На ці цілі буде спрямовано з бюджету 10 мільйонів гривень.

Депутати також підтримали внесення змін до рішення від 24 грудня 2020 року «Про затвердження Переліку другого типу об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області, що підлягають передачі в оренду без проведення аукціону». До цього переліку внесли будівлі на вулиці Канатній, 31 та 35 в Одесі, а також Обласного центру соціально-психологічної допомоги в селі Борщі По-дільського району. Це дозволить використовувати їх для підготовки сил територіальної оборони ЗСУ.

Ще одне важливе рішення, схвалене під час позачергової сесії, — це звернення до жителів та громад регіону щодо збереження миру, консолідації українського суспільства та зміцнення його стійкості.

«Цим зверненням, — наголосив голова облради Григорій Діденко, — ми чітко підкреслили, що Одеська область — це невід’ємна частина єдиної суверенної незалежної України. І ми маємо зробити все від нас залежне, щоб кожна спроба похитнути наші цінності й прагнення була приречена».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net