«Я в ту весну відкрию двері...»
20 січня «прийшов Іван Предтеча, забравши свята на плечі» та явивши білому світу далекого 1953 року допитливе дитя зі світлою поетичною душею, наречене батьками Любов’ю. Омили новонароджену хрещен-ською живильною водою і благословили на щасливе життя-буття. А отой день післясвяття — своєрідний перехід між новорічно-різдвяною урочистістю і буденними клопотами — уплів у характер журналістки і поетеси Любові Кузьменко (дівоче прізвище Килимник) з Балти безмежну працелюбність і не меншу святковість.
Біла рапсодія лине над містом,
З білих сніжинок збирає намисто.
Білою ковдрою землю накрила,
Ангелам білим розправила крила.
Білу дорогу із щастя зіткала,
Кожному серцю любов нагадала…
Це один із низки поетичних творів, виплеканих її душею і видрукуваних у збірці «І живу, і веснію любов’ю», яка знайшла схвальний відгук у поціновувачів її таланту.
«Любов Кузьменко — символ жіночої краси і журналістської етики, балт-ського шарму і чарівної любові до рідного краю і, головне, до своєї родини. Вона звичайна і незвичайна, вона приваблює своїм внутрішнім світом тепла і щирості. Вона робить себе сама, не намагається бути схожою на когось. Вона вміє слухати і, головне, чути людей. Має надзвичайну властивість не пам’ятати поганого і сміливо крокувати вперед з ус-мішкою на вустах», — характеризують земляки вродливу, веселу і принципову жінку-свято, жінку-трудівницю.
Своєю ліричною творчістю Любов Кузьменко осяює буденне життя почуттям безмежної любові до світу, до людей, до всіх оточуючих, збагачуючи мистецьку скарбницю всієї Надкодимщини.
«Що для мене поезія? Поезія — це можливість осягнути внутрішнє наповнення, відчути Всесвіт у собі, звабити емоціями, відкрити власну душу й торкнутися серця кожного. Я прагну по-новому обіграти слово, зігріти його у своїй душі, знайти для нього свої варіації», — ділиться роздумами поетка.
Пісня — ще одне із багатьох захоплень Любові Кузьменко. «Люблю співати. Це у мене від батьків. Вони теж, працюючи, співали. Крім того, вся родина збиралася ввечері — і разом співали. Чомусь дуже запали в душу вишневі вечори – коли цвіли вишні. Колисковою для моїх внуків стала пісня «Місяць на небі». І зараз просять колискової, і я співаю. Співаю, коли «чаклую» на кухні або займаюся прибиранням. Спів, мені здається, вивищує дух та душу», — розповідає поетеса.
Я в ту весну відкрию двері,
Де пращурів дзвенять пісні,
Де над старою Каланчею
Літа сіяють молоді.
Я в літо те відкрию двері,
Де вишні спілі у саду,
Де на Далекому провулку
Красують липи у меду.
Я в осінь ту відкрию двері,
Де місяць сяє край вікна,
Де на цнотливому папері
Гуляють літери без сну.
Я в те життя відкрию двері,
Де дні сплітаються в літа
І де над Балтою в любові
Зоря квітує молода.
Окрім збірки лірики, побачила світ і книжка Любові Кузьменко про історію газети «Вісті Кодимщини» та її творців – «Рядки, перелиті в життя». У цій газеті авторка пройшла шлях від рядового журналіста до головного редактора. Ще одне видання її авторства – «Горлиця отчого краю» – оповідь про відому фольклористку Кодимщини Єфросинію Сторож.
Торік завдяки численним меценатам (книговидавництво сьогодні — велике задоволення) Любов Кузьменко випустила антологію «…І разом з ними йшла весна». У ній зібрано розповіді про ветеранів Другої світової війни, про кодимчан і про тих, хто визволяв цей край від фашизму, спогади рідних про своїх звитяжних батьків та дідів.
Отой безсмертний подвиг укра-їнських воїнів ХХ століття перегукується із буремним сьогоденням, коли ворог зі зловісним оскалом таїться біля нашого порогу. На це балтська поетеса відгукується віршем-побажанням:
Живи і квітни буйним цвітом,
Моя любове, земле моя!
І з Кобзаревим Заповітом
Воскресне воленька твоя!
Небесна Сотня усміхнеться:
В краю вже вруняться садки…
І мирне небо переллється
У зоряні її стежки.
Моя земля загоїть рани,
І у небесній вишині
Оберігатимуть титани
Твій дух, звеличений в борні.
Юрій ФЕДОРЧУК.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206