Переглядів: 846

Плюс 230 горбанів

Завдяки українським науковицям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже у 15 разів! Це відкриває нові можливості з вивчення популяцій цих тварин та шляхів їх міграції для дослідників з усього світу, повідомляється на сайті Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ).

До цього в міжнародній китовій базі «HappyWhale» було зафіксовано лише 15 китів-горбанів, ідентифікованих в акваторії Південних Оркнейських островів (вони розташовані на північному сході від станції «Академік Вернадський»). Тепер же там є вже 211 особин з цього району, і це — завдяки непростій роботі українських біологинь.

Узимку минулого року вчені НАНЦ Каріна Вишнякова та Юлія Іванчикова більше трьох місяців працювали в експедиції в Південному океані на борту українського траулера «Море Співдружності». Серед їхніх завдань була фотоідентифікація китів: хвости цих тварин мають унікальний візерунок, немов відбитки пальців у людини. Тож дослідниці годинами стояли на палубі й вдивлялися в хвилі океану, щоб «ловити» на фото китові хвости. За експедицію Юля й Каріна назбирали понад 300 унікальних світлин.

Після їх опрацювання вже в Україні створили каталог із 275 ідентифікованих тварин. Ті фото, що були достатньої якості й не мали повторів, і завантажили в міжнародну китову базу «HappyWhale». Загалом це 230 світлин. Більшість з них — саме з акваторії Південних Оркнейських островів, що дозволило поповнити реєстр горбанів з цього району майже в 15 разів.

«По суті в цьому регіоні Південного океану існувала «біла пляма» щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб цю «пляму» закрити», — зазначили науковиці.

Важливо, що за цими даними вже є перші суттєві висновки. З’ясувалося, що близько десятка китів з акваторії Південних Оркнейських островів ще з 2006 року зустрічалися біля берегів Панами та Бразилії! Це дає цілком нові уявлення про міграції цих тварин, адже раніше існувала думка, що з Південного океану горбані не мігрують у такі «високі» води Атлантики.

Довідково. Унікальним проєктом з фотоідентифікації китів вчені НАНЦ займаються уже понад три роки. Зараз наш каталог містить більш як 750 ідентифікованих горбанів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua