Обласний бюджет для ювілейного року
У п’ятницю відбулася сесія обласної ради. У порядку денному — більше 80 питань. Серед ключових — звіт голови облради Григорія Діденка за період роботи з 4 грудня 2020-го до 17 листопада 2021-го, який містив ґрунтовний аналіз економічного та соціального життя Одещини.
За його словами, попри те, що депутатський корпус — це люди з різними політичним поглядами та переконаннями, а відтак не завжди легко знаходити консенсус, робота обласної ради нинішнього року була конструктивною і послідовною.
Із затверджених 34 регіональних цільових та комплексних програм, які охоплюють усі напрямки і сфери діяльності, визначені Стратегією розвитку Одеської області на 2021—2027 роки, у 2021-у фінансуванням були охоплені 30 на загальну суму 974,1 млн грн.
Певна річ, питанням №1 се-сійного засідання був бюджет Одещини на 2022-й. Доповідала директорка департаменту фінансів ОДА Марина Зінченко. Вона наголосила, що основний підхід, яким керувалися при формуванні кошторису на рік прийдешній, — раціональне використання коштів, а також їх концентрація на пріоритетних напрямках. Головний акцент — на підтримці регіональної економічної стабільності та на продовженні реформ у бюджетній сфері.
Отож, доходи обласного бюджету-2022 визначені у сумі 5 млрд 557 млн грн, у тому числі загального фонду — 4 млрд 292 млн грн та спеціального фонду — 1 млрд 265 млн грн.
Щодо видатків, то їх перелік потребує ретельного, а не оглядового аналізу, відтак постараємося повернутися до цієї теми згодом (бо ж ідеться не про чиїсь, а про наші з вами гроші — бюджет будь-якого рівня фінансується нами, платниками податків).
Нині ж, нагадуючи, що наступний рік для нашої області є ювілейним, зауважимо: на програму святкування 90-ліття Одещини планується виділити 4,8 млн грн. Погуляємо? А якщо серйозно, то, звісно, не все із цих коштів піде на фестивалі-прийоми, бо запланована і низка наукових симпозіумів як на місцевому, так і на міжнародному рівнях. Та й для промоції, як тепер модно казати, себто для популяризації нашого краю, теж не треба скупитися, якщо хочемо, аби до нас їхали гості — інвестори, туристи, курортники…
У цьому контексті можна ви-ділити, до речі, й іще одне рішення, ухвалене депутатами, — про передачу Одеського художнього музею у державну власність, що, сподіватимемося, покращить його спроможності (фінансові, а відтак — наукові, виставкові, медійні). Як підкреслив голова облради Григорій Діденко, депутатський корпус має надію, що новий статус стане поштовхом для подальшого розвитку музею, забезпечить йому гідне майбутнє.
І ще одне рішення у царині знакових для Одеси закладів культури: обласній філармонії присвоєно ім’я славетного на весь світ Давида Ойстраха.
Але, звісно ж, не тільки про культурні надбання і перспективи говорили на сесії обласної ради.
Жителі Одещини, як і всієї України, у ці зимові дні вкрай стурбовані тривожною інформацією про критичну ситуацію у сфері енергобезпеки і безпосередньо пов’язаною з цим болючою темою — темою тарифів.
З-поміж низки звернень (про одне з них, яке стосується утилізації отрутохімікатів, що зберігаються на теренах нашої області, читайте на 8-й стор.), підтриманих депутатами облради й адресованих керівництву держави, є і звернення, ініційоване «Батьківщиною», — щодо урядової тарифної політики.
У ньому обранці нашої громади вимагають від керівництва держави відновлення механізму покладання спеціальних обов’язків на НАК «Нафтогаз» України, АТ «Укргазвидобування» та облгази для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку газу та встановлення ціни на природний газ, що постачається підприємствам теплокомуненерго для виробництва теплової енергії населенню і бюджетній сфері, на рівні собівартості газу, видобутого АТ «Укргазвидобування», із забезпеченням рентабельності не вище 30% та сплати податків.
«Внаслідок підвищення ціни на газ, що ми маємо вже сьогодні, громади нашої області вимушені витрачати додаткові бюджетні кошти для опалення бюджетних установ і закладів соціальної сфери, — зазначив перший заступник голови облради, керівник фракції «Батьківщина» Олег Радковський. — Встановлення ціни на природний газ українського видобутку із забезпеченням рентабельності не вище 30% дозволить зменшити навантаження на бюджети громад і посилити енергонезалежність України».
Іван ДАНИЛЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 50 грн.
- на 3 місяці — 150 грн.
- на 6 місяців — 300 грн.
- на 12 місяців — 600 грн.
- Iндекс — 61119
суботній випуск (з програмою ТБ):
- на 1 місяць — 40 грн.
- на 3 місяці — 120 грн.
- на 6 місяців — 240 грн.
- на 12 місяців — 480 грн.
- Iндекс — 40378
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206