Переглядів: 765

Щоб і робота до душі, і щоб зарплата гідна

Державна служба зайнятості є централізованою системою державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством економіки України.

Створена у грудні 1990 року. На сьогодні Служба є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соці-ального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.

Основними завданнями Державної служби зайнятості на сучасному етапі є:

1) реалізація державної політики у сфері зайнятості населення та трудової міграції, соціального захисту від безробіття;

2) здійснення аналізу стану ринку праці;

3) сприяння громадянам у підборі підходящої роботи;

4) надання роботодавцям послуг із добору працівників;

5) участь в організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру;

6) сприяння громадянам в організації підприємницької діяльності;

7) участь у реалізації заходів, спрямованих на запобігання масовому вивільненню працівників, профілактика настання страхового випадку, сприяння мобільності робочої сили та зайнятості населення;

8) організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці, підтвердження результатів неформального професійного навчання;

9) проведення професійної орієнтації населення;

10) додаткове сприяння у працевлаштуванні окремих категорій громадян, які неконкурентоспроможні на ринку праці.

Сьогодні Служба — це структура, яка об’єднує 25 регіональних центрів зайнятості, 91 базовий центр зайнятості, 429 філій регіональних ЦЗ, Інститут підготовки кадрів Державної служби зайнятості України та 11 центрів професійно-технічної освіти ДСЗ.

Усі структурні підрозділи Служби працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У Службі створена уні-фікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.

Служба постійно модернізується та розвивається, дбає про вдосконалення соціального захисту українських громадян від безробіття.

Центр зайнятості населення Суворовського району міста Одеси — невід’ємна кладова державної системи важливих соціальних послуг, завдячуючи спеціалістам якої щороку тисячі одеситів знаходять роботу, своє місце у житті.

Ми попросили фахівців, які не так давно влилися у цей колектив, поділитися своїми враженнями від роботи.

Наталія СОТНІКОВА,
провідний фахівець з питань зайнятості відділу працевлаштування населення:
Моя робота — це  і  покликання, і  задоволення

Благополуччя кожної людини, яка звертається до нас, сподіваючись на допомогу в працевлаштуванні, у тому числі і тимчасового характеру, у подальшому, зрозуміло, залежить від напряму та якості надання послуг. Ми ж керуємося принципом, що робота не лише може, вона мусить приносити людині задоволення!

Людина, яка потребує допомоги у працевлаштуванні, може звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги. У Службі створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах ра-йону чи області, а й усієї держави.

Мій робочий день починається о восьмій годині ранку. Робота провідного фахівця з питань зайнятості відділу організації працевлаштування населення для мене дуже цікава: я поважаю людей, мені подобається спілкуватися з кожним, хто до нас звертається. Я уповні відчула, що криється за виконанням обов’язків такого спе-ціаліста. Потрібно ретельно підготуватися: переглянути інформацію про заходи, ресурси з пошуку роботи, зокрема в режимі онлайн, актуальні та перспективні вакансії, повторити особливості виконання функцій диспетчера — одне слово, достеменно бути готовим до якісного надання послуг клієнтові, який шукає роботу. До того ж, працюючи з відвідувачами, потрібно воло-діти здібностями психолога, застосовувати менеджерський підхід до кожного з них індивідуально.

Спілкуючись з жителями району, котрі потрапили на первинний прийом до мене як до диспетчера, справді отримую задоволення, якщо вдалося підібрати клієнтові роботу та домовитися з роботодавцем про працевлаштування. Або розв’язати проблему, за-пропонувати їм відвіда-ти ярмарок вакансій. Про тих, кому я видала скерування на роботу, потрібно у телефонній розмові з роботодавцем довідатися, що мій «підопічний» уже пройшов співбесіду та очікує на наказ про працевлаштування. Також з кожним відвідувачем, який звернувся, треба поспілкуватися, з’ясувати, чи людина прийшла справді по допомогу в пошуку роботи.

А ще мені хотілося б з добром згадати колектив, у якому я працюю, бо це рідні за духом мені люди. Я почуваюся в колективі, як серед своїх: розумних, грамотних, небайдужих, із вогником у серці й турботою про людей у душі.

Олена САВЧЕНКО,
провідний фахівець з питань зайнятості відділу активної підтримки безробітних:
Профорієнтація  —  це  рух  у  житті

Звичайна людина не кожен день стикається з терміном «проф-орієнтація», відтак коли потрапляє до будь-якого центру зайнятості, то не розуміє, які саме послуги її очікують. Так само почувається і нова людина, яка тільки-но розпочала працювати за цим напрямком.

Звісно, всі семінари та тренінги, які створені та заплановані Державної службою зайнятості, спрямовані на те, щоб побічно допомогти шукачам знайти роботу і якнайшвидше: ми роз’яснюємо, як скласти резюме, аби звернув увагу роботодавець, допомагаємо зробити людину більш конкурентоспроможною, готуючись до роботи; моделюємо ситуації, з якими стикаються більшість шукачів роботи на співбесідах, стараємося навчити клієнта психологічним прийомам впевненості та гідної поведінки, методикам самопрезентації. Наші тренінги — це постійна активна співпраця із шукачами роботи, це пошук нових матеріалів, інтелектуальне зростання як спеціалістів.

Окремий напрямок нашої роботи — психологічна підтримка тих, хто звертається до центру зайнятості: людина, яка залишилася без роботи, потрапляє у стресовий стан, і від того, наскільки швидко вона його подолає, залежить, зокрема, й успішне працевлаштування. Карантинні обмеження та страх захворіти на Covid-2019 також є стресовим фактором, який потребує ще більшої уваги та пошуку шляхів його подолання.

У Суворовському районному центрі зайнятості цьому напрямку приділяється велика увага у ці складні для країни та світу часи. Ми надаємо індивідуальні профконсультаційні послуги всім бажаючим, обговорюємо всі проблемні питання людини, яка звернулася до нас, і докладаємо максимум зусиль для їх подолання.

Усі охочі можуть пройти тестування, які допомагають зорієнтуватися у професійному просторі у будь-якому віці та не зважаючи на існуючий професійний досвід й освіту. Для когось — це лише можливість дізнатися про свої здібності, врахувати їх при виборі роботи за звичним напрямком, а для інших — шанс змінити своє життя та опанувати нову професію разом зі службою зайнятості на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Наше завдання — не тільки сприяти максимально швидкому працевлаштуванню, але й максимально успішному: підібрати такий напрямок роботи, який буде актуальним та задовольнить людину на значний проміжок часу, щоб вона не повернулася до центру зайнятості через кілька місяців і не поповнила знову лави безробітних.

Існує багато прикладів успіху, якого досягли наші клієнти, що були цілком затребувані за своїм фахом, але вирішили змінити професію, напрямок роботи та й узагалі власне життя. Бо в житті головне — займатися тим, що не тільки співпадає зі здібностями людини, а й підкріплене щирим бажанням і йде від душі.

Значних результатів вдалося досягнути і проводячи зустрічі у груповому форматі: це не тільки допомагає розкрити для більшої кількості шукачів роботи проблемні питання та шляхи їх подолання, а й зближує людей, демонструє схожість їхніх проблем. Часто люди, які відвідали семінар чи тренінг, виходять із центру зайнятості разом, посміхаючись та підтримуючи жваву бесіду. Бачимо, що справа рухається, а це — найголовніший наш результат.

Тетяна БУРАВИЦЬКА,
провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії із роботодавцями:
Ми  завжди відкриті для  співпраці

Днем, коли утворилася Державна служба зайнятості, є 21 грудня 1990 року. За цей час служба модифікувалася від бюро з працевлаштування до сучасної сервісної установи, яка допомагає тисячам людей. У неї, як і в кожної людини, у житті бували різні періоди.

Щоразу, відкриваючи нову сторінку історії, першочерговим завданням була соціальна захищеність людей. Згідно з пріоритетами державної соціальної політики і світовим досвідом, у роботі фахівців використовується адресний підхід та рекрутингові засади, забезпечується широка доступність послуг, зокрема завдяки інноваційним онлайн-сервісам, мета яких зробити послуги максимально доступними та комфортними.

Своє 31-річчя служба зайнятості зустріла у нелегкий для країни період. Час, коли особливої підтримки потребують як пошукачі роботи, так і працедавці. Адаптувавши свою роботу до умов карантину, ми стали посередниками між державою і бізнесом та реалізуємо державні програми щодо матеріальної підтримки в період пандемії. Карантин втрутився в усі сфери нашого життя. Динаміка ринку праці змінилася кардинально протягом кількох місяців, унаслідок карантинних заходів безробіття суттєво збільшилося, а пропозиції роботи — навпаки.

У сучасних складних умовах, викликаних світовою кризою через пандемію «COVID-19», соціальні зв’язки ускладнилися, але це не стало великою перешкодою для дієвого функціонування служби зайнятості, яка постійно шукає нові шляхи, щоб удосконалити надання послуг навіть у такі тяжкі моменти для всього світу. В умовах карантину проводяться міні-ярмарки вакансій з урахуванням усіх протиепідемічних правил.

Особливо актуальним в умовах карантину стає і таке нововведення служби зайнятості, як онлайн-співбесіда з претендентом, яка надає можливість «очі в очі» поспілкуватися, отримати відповіді на питання, що цікавлять, та оцінити манеру спілкування, поведінку, а це є важливим для багатьох роботодавців. Спіробітники центру зайнятості регулярно проводять онлайн-зустрічі роботодавців з особами, зареєстрованими у центрі зайнятості, з використанням платформи ZOOM. Сучасна служба зайнятості йде в ногу з часом та має все необхідне для якісного надання послуг клієнтам.

Державна служба зайнятості сьогодні діє на відкритому ринку праці, який ставить перед учасниками високі вимоги. Щоб конкурувати з численними приватними агентствами, службі зайнятості необхідно мати суттєві переваги і не лише безоплатність послуг, а й клієнторієнтованість, швидкість і зручність обслуговування, доступність і різноплановість сервісів.

Сьогоднішні тенденції розвитку ринку праці спонукають шукати різноманітні форми інформаційного обслуговування роботодавців. У таких умовах пріоритетність співпраці з роботодавцями — основний напрямок роботи центру зайнятості.

Отже, взаємодія з роботодавцями, зокрема інформаційно-роз’яснювальна робота, — це одна з найважливіших ділянок діяльності Державної служби зайнятості, оскільки налагоджені відносини з роботодавцями допомагають розв’язанню головного завдання нашої служби — сприяння працевлаштуванню безробітних. Зміцнення співпраці дозволяє також забезпечити робочою силою роботодавців відповідно до їх потреб у працівниках.

Проте клієнтоорієнтованість — це не одноразова акція чи подія, це більше, ніж напрямок діяльності, це спосіб мислення та життя. Це ставлення до людей, як раніше називалося, «по-людськи»: з уважністю та доброзичливістю, з готовністю вислухати і допомогти, вчасно й у повному обсязі виконати взяті на себе зобов’язання.

Саме тому Державна служба зайнятості працює не тільки з клієнтами, які безпосередньо звертаються до центрів зайнятості, а й має багато можливостей для безконтактного онлайн-спілкувіання.

У розділі «Електронне звернення» сайту Державнрї служби зайнятості dcz.gov.ua, у розділі «Відгуки» освітнього порталу skills.dcz.gov.ua, на сторінках служби у мережі Фейсбук роботодавці та шукачі роботи можуть залишити своє запитання чи зауваження, коментар чи пораду. На всі запитання надаються детальні відповіді в межах компетенції служби, а коментарі обов’язково беруться до уваги. У свою чергу, команда Держслужби зайнятості через електронні ресурси знайомить роботодавців та шукачів роботи з останніми новинами і своїми напрацюваннями, пропонує доступ до всеукраїнської бази актуальних вакансій та бази резюме кандидатів на роботу.

Мета служби зайнятості — щоб кожен громадянин мав достойну роботу із гідною заробітною платою, а кожен роботодавець був забезпечений кваліфікованими кадрами, які працюють на розвиток країни.

Служба зайнятості відкрита до співпраці з усіма соціальними партнерами для вирішення актуальних питань соціального захисту населення. Особливо чекаємо на зворотний зв’язок із роботодавцями і кажемо: «Не треба платити двічі, працюймо разом і результат буде».

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua