Переглядів: 378

Грудневі вечори в Одеській кірсі

До різдвяних свят усі готують гостинці, наряджають ялинки, прикрашають помешкання й місто яскравими гірляндами… Наша Лютеранська церква теж підготувала для одеситів гарний дарунок — грудневі музичні вечори.

У прикрашеному ялинкою храмі Святого Павла (Центральний лютеранський кафедральний собор України), що на вул. Новосельського, 68, відбувся прекрасний концерт органної музики. У програмі — величні твори Ф. Генделя, Й-С. Баха, А. Дворжака, Ж. Оффенбаха, Ф. Мендельсона та інших композиторів, які майстерно виконували органістка Вероніка Струк і скрипалька Наталія Литвинова. А своїми чудовими голосами радували присутніх заслужена артистка України Тетяна Спаська (мецо-сопрано), народний артист України Василь Навротський (бас) і Ганна Шафажинська (сопрано). Наших оперних співаків добре знають і цінують у всьому світі. Тетяна Спаська і Василь Навротський — солісти Одеського театру опери та балету й одночасно викладачі кафедри сольного співу Музичної академії ім. А.В. Нежданової. Вони – бажані гості багатьох театрів Європи та світу, з успіхом гастролювали, виконуючи складні партії, в Іспанії, Італії, Чехії, Німеччині, США, Франції та інших країнах.

Справжнім новорічним дивом став виступ Ганни Шафажинської. Співачка народилася в Одесі, вона — правнучка відомої дресирувальниці левів Ірини Бугрімової та донька актриси нашого Ро-сійського драмтеатру Тамари Вовк. Своїм чудовим сопрано пані Ганна підкорила багато оперних сцен. Ставши переможницею п’ятого Міжнародного конкурсу ім. Лучано Паваротті, разом з відомим на весь світ тенором виконала кілька головних партій у «Ла Скала» та опері Філадельфії. Паваротті гідно оцінив талант молодої співачки, її великої сили й надзвичайної краси голос. Ганна Шафажинська працювала за контрактом у театрах Торонто, Нью- Йорка, в Паризькій опері, у Ковент-Гардені в Лондоні, у Большому театрі в Москві, у Вельській, Фінській, Норвезькій національних операх...

Це — справжня оперна діва. Розкута, натхненна, комунікабельна… Південна красуня з пишним, густим чорнявим волоссям. У неї сьогодні багато планів та сподівань. Зокрема, хотіла б мати більше зустрічей з українськими поціновувачами оперного мистецтва. Адже Україна вибрала для себе європейський вектор розвитку, а Європа — це не тільки сталі демократичні інститути та фінансові можливості, Європа — це насамперед високе мистецтво: живопис, музика, архітектура, література, опера, балет… І всі ці види мистецтва гідно затребувані західним суспільством. Тому, якщо ми хочемо стати частиною європейської спільноти, важливо сьогодні витрачати свій час не тільки на безкінечні політичні бійки, а й на те, щоб наше суспільство розвивалося, щоб зналося на тонкощах високого мистецтва, щоб, нарешті, у нас з’явилося справжнє культурне середовище, яким належно опікувалася б держава і якому приділяли б гідну увагу фахові ЗМІ, кваліфіковані критики, щоб, зрештою, артисти отримували заслужені визнання та нагороди за свої працю й талант.

Тож побажаймо в новому році нашим чудовим артистам натхнення, творчих успіхів та вдячних українських шанувальників.

Арсенія ВЕЛИКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua