Переглядів: 347

Донорське серце

Уряд ухвалив постанову, що підвищує тарифи на трансплантацію серця та легень і покращує доступ українців до цих операцій.

Завдяки внесеним змінам українські медичні заклади отримають можливість покривати всі фактичні витрати на проведення відповідних операцій, а також збільшити їх кількість і підвищити якість.

Дотепер тарифи на послугу з трансплантації серця/комплексу «серце-легені» визначалися постановою Кабміну №1083 (зі змінами) від 2019 р., щоб тарифи покривали всі необхідні витрати на лікування і реабілітацію пацієнтів та сприяли медичним закладам у розвитку цього складного напрямку, МОЗ ініціювало їх оновлення відповідно до практичного досвіду з виконання таких операцій.

Відповідно до змін:

џ послуга «Трансплантації серця/комплексу «серце-легені» або після перенесеної трансплантації серця/комплексу «серце-легені», у т. ч. донорський етап» тепер розділяється на дві окремі послуги — з трансплантації серця та трансплантації легень. Це зумовлено відмінностями станів, які потребують трансплантації, післяопераційних періодів, специфічної реабілітації тощо;

џ тарифи на трансплантацію серця та легень збільшуються утричі — до 2 млн грн та 2,7 млн грн відповідно, що зумовлено необхідністю покриття фактичних витрат надавачів послуг з трансплантації та складністю й високою вартістю посттранс-плантаційного періоду в пацієнтів.

Слід зазначити, що оновлені тарифи все одно менші за вартість аналогічних послуг за кордоном. Так, за операцію з трансплантації українцям серця та легень за кордоном (Білорусь) наша держава раніше сплачувала $110 тис. та $140 тис. відповідно.

Такі зміни дозволять надалі стимулювати і розвивати напрямок вітчизняної трансплантації, підвищити доступність відповідних операцій та надати допомогу якомога більшій кількості українців з тих, хто її потребує.

Як підкреслюють у МОЗ, операції з трансплантації в Україні виконуються за кошти державного бюджету і є абсолютно безоплатними для пацієнтів.

Довідково. За 2020-й в Україні було проведено 9 трансплантацій серця — це більше, ніж за всі попередні роки незалежності, а з початку нинішнього (станом на 18 жовтня) — 22. Цьогоріч також уперше трансплантовано серце дитині та виконано першу пересадку легень від посмертного донора.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net