Його сила спрямована на добро
1 листопада сповнилося 75 років народному богатиреві, майстрові спорту СРСР з боротьби самбо та рукопашного бою, заслуженому тренерові України з боротьби самбо, генералові українського козацтва й давньому другові «Чорноморських новин» Миколі Антоновичу Пасічнику.
Народився наш ювіляр у селі Шарівка на Хмельниччині, там закінчив восьмирічку, де був кращим учнем у вчителя фізичного виховання Петра Стародуба. До призову в армію працював на тракторі. А от усе подальше життя Миколи Антоновича та його спортивні здобутки пов’язані саме з Одесою.
Строкову службу проходив у конвойному полку, де й примітив спортивного юнака та за-просив у свою секцію заслужений тренер України Роберт Самвелович Бабаянц. Під його ке-рівництвом Пасічник став переможцем багатьох змагань різного рівня, одним з перших майстрів спорту СРСР з боротьби самбо. Після армії пішов в одеську міліцію. Починав постовим міліціонером й одночасно навчався в педагогічному інституті та активно займався спортом. Як одного з найкращих офіцерів його відряджали на найнебезпечніші ділянки міста.
На тренерську роботу Микола Антонович потрапив у 1978 році. Тоді сталася трагічна подія: при затриманні злочинців загинули двоє офіцерів міліції, а третій був тяжко поранений. У правоохоронців заклинило зброю, а бандити добре володі-ли прийомами самбо. Стало очевидним, що міліціонери мусять бути добре підготовленими до силового протистояння з порушниками закону, і Пасічника запросили до навчального центру УМВС України в Одеській області тренером-ви-кладачем із самбо та рукопашного бою. Згодом він працював тренером-викладачем в Одеському державному інституті внутрішніх справ, а нині тренує молоде покоління відразу в двох спортивних залах — ФСТ «Динамо» та «Бастіон».
За роки тренерської діяльності Микола Антонович підготував понад 42 тисячі спортсменів, переважно для правоохоронних органів. Має звання «Відмінник міліції», «Відмінник фізкультури і спорту СРСР», «Почесний «динамівець», «Кращий тренер України», є переможцем програми телеканалу «Інтер» «Крутіше за всіх», лауреатом конкурсів МВС України і газети «Вечерняя Одесса» «Люди дела».
Під час служби, переслідуючи злочинців, Микола Пасічник пережив дві автомобільні аварії, пошкодив хребет і ключицю. Медики тоді казали, що про спорт йому слід забути. Але не такий наш богатир: спеціальними вправами й наполегливістю він не тільки відновився і почав тренувати дітей, а й уже понад 40 років організовує показові виступи зі здорового способу життя у школах, ліцеях, вишах, на стадіонах міст, селищ і сіл всієї України. В його активі — понад 2200 таких виступів. У них він демонструє справді богатирські можливості: згинає товсті смуги металу та арматуру, ходить по битому склу, обпалює тіло факелами, доводячи, на що здатен людський організм. Одна з найвідоміших його вправ — зав’язування у вузол 200- та 100- міліметрових цвяхів. Таких «сувенірів» Микола Антонович накрутив уже більше 25 тисяч, даруючи їх юним спортсменам, друзям, знайомим, знаменитостям.
Я майже 25 років коментую показові виступи одеського богатиря і бачу, як тепло приймають його люди, як хочуть бути схожими на нього його вихованці.
Микола Антонович регулярно проводить змагання серед юні із самбо і багатоборства, які присвячує своїм наставникам і тим, хто допомагає спорту. Зо-крема, щорічно організовує турнір пам’яті свого першого тренера Роберта Бабаянца, а нещодавно започаткував змагання з багатоборства на честь свого вчителя фізвиховання Петра Стародуба.
Богатир не пориває зв’язків зі своєю малою батьківщиною, щороку відвідує сестру Ніну, могили батьків Антона Йосиповича і Катерини Миколаївни. Мамине ім’я носить його донька. У шкільному музеї с. Шарівка експонується частина медалей, кубків і дипломів, здобутих і подарованих земляком. До речі, на чемпіонській стрічці богатиря — понад 200 медалей різного ґатунку. Має багато і відомчих нагород, і відзнак від міської та обласної влади. Втім, головне його багатство, як сам каже, — це тисячі друзів, яких він завжди гостинно приймає у своїй невеличкій оселі на вул. Єврейській.
Сьогодні Микола Антонович навчає не тільки дітей, а й уже онуків та правнуків своїх перших учнів. Він не забуває привітати своїх вихованців і друзів власноруч намальованими листівками, а після кожних змагань пригощає юних учасників, їхніх батьків та гостей богатирською кашею, яку готує за особливим рецептом.
Від імені усіх друзів вітаю нашого богатиря із славним ювілеєм і бажаю йому — спортивній гордості Одеси — міцного здоров’я, нових досягнень (Микола Антонович Пасічник — нинішній чемпіон України серед майстрів-ветеранів), сімейного благополуччя, звитяг на благо України. Нехай небесний покровитель Микола-Чудотворець оберігає Вас від негараздів і дарує надію на майбутнє.
Володимир ПАВЛІЧЕНКО.
Від редакції. Вельмишановний Миколо Антоновичу, нехай Ваші неповторні вуса ще багато десятиліть радісно всміхаються рідним і друзям, повчально настановляють юнь, навчають її життєвим премудростям, а Ваш внутрішній стрижень — і духовний, і фізичний — служить прикладом добра й людинолюбства для нинішніх і прийдешніх поколінь.
Господнього благословення, здоров’я і заслуженої пошани на многії і благії літа!
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206