Переглядів: 145

Лише для надкритичних випадків

Facebook спільно з Мінцифрою та Нацполіцією запускають систему сповіщення про зникнення дітей AMBER Alert. Україна стала 25-ю країною світу, де діятиме така система в соціальній мережі.

Застосовуватимуть її у виняткових випадках. У нашій країні такий механізм працюватиме на платформі соціальної мережі Facebook. Проєкт зв’яже вітчизняних правоохоронців зі спеціальною командою сервісу, яка займається безпековими питаннями (це глобальна команда, що працює 24/7).

Голова Національної поліції України Ігор Клименко пояснив, що сервіс AMBER Alert надсилатиме повідомлення у Facebook тільки тим користувачам, які перебувають у зоні пошуку зниклого неповнолітнього. AMBER Alert не застосовується на території всієї країни, а лише там, де є люди, які можуть щось бачити або поділитися важливою інформацією. Якщо, наприклад, сталося викрадення дитини в Києві, то AMBER Alert не покажуть у Львові — зону і радіус пошуку буде визначено поліцією, де саме знаходяться користувачі, щоби показати їм це сповіщення.

Йдеться не просто про зникнення дитини, а про випадок, який оцінений Національною поліцією як такий, що має найвищий ступінь загрози.

Після запуску на платформі Facebook такого сповіщення у стрічці новин користувачі, котрі знаходяться у визначеній поліцією зоні пошуку, бачитимуть повідомлення з інформацією, що допоможе знайти дитину, ідентифікувати викрадача; інформацію з обставинами викрадення, контактні номери місцевого відділення поліції чи Національної поліції.

«Це момент об’єднання зусиль поліції і всієї Facebook-спільноти заради однієї мети — врятувати дитину від можливої небезпеки», — зазначив Ігор Клименко.

Сповіщення включатимуть інформацію про те, за яких обставин зникла дитина, особливі прикмети, фото тощо. Пости від сервісу AMBER Alert буде видно у Facebook-стрічці.

Якщо користувач не бачив розшукуваного, то все одно може допомогти — поширити повідомлення серед своїх друзів і знайомих. За наявності інформації, яка може допомогти у пошуках, слід звертатися за вказаними в пості телефонами або на оперативну лінію поліції 102.

Назва AMBER Alert пішла від імені дівчинки Ембер Хагерман. У 9-річному віці в штаті Техас (США) її викрали та вбили. Це сталося в 1996-у. Alert перекладається як «тривога» й «оповіщення».

AMBER Alert — це про технічне підсилення діяльності пошукових команд, які займаються пошуком викрадених дітей, для того, щоб якомога більше людей побачили цю інформацію і могли повідомити важливі деталі, аби знайти дитину якомога швидше.

У поліції сподіваються, що небайдужі українці не ігноруватимуть такі повідомлення, адже трапляються ситуації, де значуща кожна хвилина.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua