Переглядів: 129

З маркою Доброслава

ФОП «Терновський» не потребує особливого представлення у колишньому Лиманському, а нині Одеському районі. Втім, не лише тут, а й у багатьох інших населених пунктах Одещини й навіть країни. Ця назва на слуху в усіх тих, хто бажає придбати зі смаком виготовлені решітки балконів, парканів, східців, двері, ворота, які іноді більше схожі на художні витвори. Наведений набір виробів, за бажанням замовників, доставляється за вказаними адресами й на місці встановлюється.

Але це ще не все, що тут виробляється і що може зацікавити споживачів. Скажімо, чималим попитом користуються котли довготривалого горіння, які забезпечують необхідне тепло у будинку і комфорт у їх застосуванні. Судіть самі: одна закладка вугілля забезпечує горіння в котлі впродовж п’яти діб, дров — 30 годин.

І все ж найбільшою гордістю підприємця та його команди є багатофункціональний мінінавантажувач «Доброслав», який переважно використовується на виробництві. Ця промислова новинка — справжній зразок технічної досконалості. Кому довелося бачити цю диво-машину в роботі, складалося враження, що перед ним — дресирований ведмедик, який досить швидко і вправно виконує всі запрограмовані функції. Маючи вагу трохи більше шестисот кілограмів, навантажувач може піднімати своїм ковшем вантаж з будь-якої досяжної на виробничому майданчику точки вагою понад чотириста кілограмів на висоту два з половиною метри. Він —самохідний (транспортна швидкість — до 15 км), маневрений (на місці може скластися вдвоє). Змінюючи за виробничої необхідності навісне обладнання, агрегатом можна виконувати безліч робіт у сільському, лісовому, шляховому, комунальному господарствах, на будівництві. І це, ймовірно, не всі галузі, де його можна застосовувати. Слід зазначити, що аналогів цьому виробу в країні нема.

А творцем цієї диво-машини є обдарований інженер-автомобіліст, підприємець Сергій Сер-гійович Терновський, який завжди відзначався винахідницьким талантом, прагненням робити свою справу якісно і в обумовлені терміни. Тому неспроста продукція малого підприємства постійно затребувана, особливо ж новинка — мінінавантажувачі «Доброслав». І не лише в Одеській, а й у Чернігівській, Дніпропетровській, Полтавській, Волинській, Черкаській та Вінницькій областях.

Під час зустрічі з паном Сергієм, мені довелося бути свідком завантаження «Доброслава» на автомобіль «Нової пошти», який доставить його одному із замовників у Львові.

Волею долі Сергій Сергійович уже близько трьох десятків років проживає і працює в селищі Доброслав, хоч народився і виріс на кримській землі. До Одеси свого часу його покликав наш політехнічний інститут. Після закінчення вишу дипломований інженер-автомобіліст трудився на різних промислових підприємствах обласного центру.

На його життєвому шляху траплялося всяке, але він ніколи не пасував перед труднощами, не цурався будь-якої роботи. Тому не уточнюватимемо, яким чином інженер Терновський опинився на посаді майстра колишнього Комінтернівського ковбасного цеху. На перший погляд, у цьому не було ніби нічого архінезвичайного, хоча виконувана робота не сповна задовольняла амбіції молодого спеціаліста. На той час Сергій не дуже багато знав про це виробництво, тож довелося, як то кажуть, освоювати його на ходу. Не соромився вчитися професійній майстерності у старших колег, переймати їхній досвід. І все ж не зміг змиритися з недосконалістю технологічного обладнання цеху. А відтак завдяки його небайдужості цех практично оновився.

Та з часом те виробництво занепало. На сімейній раді вирішили шукати іншу справу, яку, врешті-решт, Сергій сам і започаткував. Це була приватна майстерня з виготовлення згаданих на початку цієї інформації виробів. Певна річ, підприємцеві, для підвищення свого рівня потрібні були додаткові знання, які він постійно черпав з різних джерел. Набував професійних навичок, освоював тонкощі спілкування з клієнтами, добирав відповідальний, професійний колектив. Нині підприємець якнайкраще відгукується про Сергія Матяра, Аркадія Рожкова, Анатолія Білєя та ще зовсім молодого Олександра Попу.

Іван РАФАЛЬСЬКИЙ.
смт Доброслав.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua