Переглядів: 191

Краса, багатство і майбутнє

З усіх природних ресурсів, що становлять скарбницю нашої країни, ліси посідають чи не найважливіше місце. Вони забезпечують умови нашого життя, мають велике екологічне та рекреаційне значення. Лісонасадження є головним багатством і нашого причорноморського краю. Упродовж 90 літ їх оберігають і примножують працівники Троїцького лісництва ДП «Ширяївське лісове господарство».

У лісництві дбайливо збирають і зберігають документальні свідчення про створення свого господарства та його працівників. Частину одного з приміщень тут відведено під музейну експозицію, де розміщено давні фотознімки та документи. А перші згадки про лісництво сягають 1931 року, коли на тилігульських просторах займався відтворенням насаджень перший лісничий К.К. Митнюк. Із 1947-го до 1974-го тут був плодорозсадник, яким керували директори В’ячеслав Петрович Карташов, Афанасій Анатолійович Данченко, Кирило Євгенійович Подмазко, Василь Адамович Самер, Григорій Миколайович Дібров, Олександра Кирилівна Діянова, Станіслав Францович Болсуновський, Михайло Федорович Лавренюк, Микола Костянтинович Герасименко, Микола Тихонович Магденко. Впродовж багатьох років вагомий внесок у залісення Любашівщини зробили ветерани Олексій Тимофійович Діянов, Володимир Іванович та Марія Іванівна Крусіри, Анна Олексіївна Коваленко, Клавдія Григорівна Міненко, Олена Йосипівна Петрова, Лариса Фтомівна Ліпська, Борис Фтомович Карпенко, Марія Григорівна Красюк, Любов Антонівна Припадчева, Володимир Іванович Руденко, Віктор Андрійович Буга та багато інших.

Із 1975 року підприємство увій-шло до складу Ширяївської лісомеліоративної станції, а його очолювали Микола Калинович Манзюк, Валерій Адольфович Цибулько, Василь Васильович Якименко, Дем’ян Валентинович Робул, Андрій Вік-торович Хохун, Олексій Пилипович Лук’яненко. Останні вісім років керує лісництвом Олександр Іванович Зацаринний.

За час діяльності лісництва створено тисячі гектарів нових масивів, лісосмуг, парків та скверів, вирощено сотні мільйонів посадкового матеріалу, тисячам молодих людей, які пішли у доросле життя, прищеплено любов до природи, до рідного краю. Спасибі троїцьким лісівникам, які плекали й плекають, оберігали й бережуть цю красу і це багатство на радість і користь людям.

— Любашівщина — степовий край. Ліси тут займають лише п’ять відсотків. Із зростанням техногенного навантаження науковці рекомендують збільшити лісові площі на півдні України до 10 відсотків. Задля цього президент поставив завдання в найкоротші терміни посадити дерев стільки ж, скільки існує тепер, — розповів директор ДП «Ширяївський лісгосп» Василь Якименко. — Для цього розробляється програма «Масштабне заліснення України». Оскільки більшість лісів та меліоративного фонду нині належить територіальним громадам, то постає питання створення спеціалізованого лісового підприємства або ж продовження співпраці щодо заліснення краю з Троїцьким лісництвом. Адже ліс — це здоров’я людини, високі урожаї сільгоспкультур, захист ґрунтів від ерозії, забезпечення природно-кліматичних умов.

Фахівець також повідомив, що площа лісів колишнього Любашівського району становить 5612 гектарів, лісосмуг — 942 гектари. Безпосередньо Троїцькому лісництву підпорядковано 900 гектарів, територіальним громадам — 2137, ДСНС — 145, а також є 186 гектарів транспортних насаджень обабіч залізниць та доріг. Згідно з минулими розпорядженнями місцевої влади, під заліснення було виділено 1019 гектарів невдоб, на яких уже створено 616 гектарів лісових насаджень. Оскільки нові ліси зараз перебувають у власності територіальних громад, головний лісничий Василь Якименко висловив побажання, щоб їх керівництво і депутати правильно розпоряджалися цим багатством. Найперше — це збереження лісів та виділення площ під нові. Цьому сприятимуть програми розвитку лісового господарства Любашівської та Зеленогірської громад, а це є запорукою подолання основних дестабілізуючих факторів екологічної ситуації — ерозії ґрунтів та виснаження річок, а відтак допоможе відтворити та зберегти рослинний і тваринний світ нашого краю.

А ще Василь Якименко зазначив, що Президент України Володимир Зеленський анонсував амбітний екологічний проєкт «Зелена країна», який передбачає масштабне збільшення площі лісів. Задля цього у найближчі три роки планують висадити один мільярд дерев і досягти 20% лісистості по країні, замість нинішніх 15,6%. Буде створено понад два мільйони гектарів нових лісів за рахунок непридатних для сільського господарства земель (яри, балки, крутосхили тощо), а також на рекультивованих землях, галявинах і пустирях. Ідеться і про лісосмуги вздовж доріг, водойм, полів.

Ліс був і залишається головним фактором у боротьбі з кліматичними змінами. Тому найближче десятиліття має стати періодом збереження та відтворення лісів в Україні, зо-крема й на Любашівщині.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Подільський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net