Переглядів: 156

Релаксація на вуликах

19 серпня — День пасічника

Пасічникувати 78-річний пенсіонер з мальовничого села Ясенове Перше Зелено-гірської територіальної громади Володимир Миколайович Гогулінський привчався ще з дитинства. Маленьким залюбки ласував вощиною з медком, а підрісши, допомагав батькові поратися біля невеличкої пасіки, опановуючи мудру науку «пасти бджіл».

Здобуті разом з болючими бджолиними укусами навики знадобилися, коли почав господарювати самостійно. Професійно Володимир Миколайович підійшов до розведення Божих комах уже в пенсійному віці (пропрацював 44 роки колгоспним водієм). Найбільше мав зо три десятка вуликів. Перевагу надає найпрацьовитішим комахам-трудівницям карпатської і степової порід. Медовий взяток забезпечують роздоли з різнотрав’я, ріпакові та соняшникові лани, що виколисуються степовим вітерцем відразу за городами.

Лише одна біда непокоїть працьовитого селянина — останнім часом фермери чомусь заздалегідь не повідомляють пасічників про оброблення посівів отрутохімікатами та гербіцидами. Через це лише цього року осиротіло багато його бджолосімей. Деяким так і не вдалося відновити свій природний потенціал. Через це медозбір видався не таким вдалим, як у минулі роки. Хоча по 20 кілограмів запашного меду Володимир Гогулінський уже накачав.

З ранньої весни до пізньої осені допомагає ясенівському господареві поратися на пасіці його дружина, колишня колгоспна бухгалтерка Ольга Семенівна. Жінка знана в районі і за його межами як неперевершений майстер виготовлення української народної іграшки та вишуканих напоїв — «медовухи» та «хроновухи». Секрет цілющого трунку на основі меду, двох десятків лікарських трав і ще якогось загадкового компонента отримала від свого дідуся Микити Пантелеймоновича Прохора із Савранщини. Доречно додати, що всіх інгредієнтів її напою ще не вдалося відгадати естетам з Німеччини, Грузії, Росії, Чехії, Молдови і, звичайно ж, з України, яким поталанило придбати і скуштувати запашної медовухи.

Після важкого трудового дня — порання бджіл, домашніх тварин і птиці, обробітку городів, заготівлі сіна для корівчини — Гогулінські влаштовуються на релаксацію у вуликах-ліжках. Дві спеціальні конструкції, в яких розміщуються по чотири бджолині сім’ї, презентувала своїм батькам їхня старша донька, лікарка-апі-терапевтка Алла Чаус з Миколаєва. Тож останніми роками без ніяких санаторіїв чи курортів Володимир Миколайович з Ольгою Семенівною мають від своїх бджіл ще й ефективний та унікальний терапевтичний ефект для організму. І хоча сон на вуликах не панацея від усіх хвороб, та пенсіонерам вдалося покращити серцево-судинну, нервову й ендокринну системи, позбутися деяких застарілих болячок, загалом поліпшити психоемоційний стан і працездатність.

— Живе тепло бджолиної сім’ї разом з мікро-вібрацією, що йде від крилець комах, створюють ефект вібромасажу, — розповів Володимир Миколайович. — Коли лягаєш, то відразу потрапляєш у заколисуюче релаксаційне бджолине біополе, немов у кокон. Тебе обволікає ніжна прохолода, кудись утікає втома. І через сорок хвилин такої терапії виходиш звідти оновленим та бадьорим. І так щодня. Моя донька, яка займається «вуликотерапією» професійно, радить таким методом лікувати не тільки нервові розлади і головний біль, а й радикуліти та остеохондрози. Багато інших хвороб вона зцілює бджолиними укусами.

Останній метод самолікування активно практикує любляча теща господаря — 91-річна Устина Микитівна Крижановська. Коли їй добряче припікає біль у натруджених ногах, сідає біля вулика, поближче до бджолиного лотка, ловить комах і жалить вражені місця. Через годинку такого лікування бабуся Устина бадьоро чимчикує подвір’ям…

А ще Гогулінські першими на Любашівщині відкрили садибу сільського зеленого туризму «Медові роси». Це специфічна форма відпочинку в селі з використанням природного, матеріального та культурного потенціалу, яка користується великою популярністю. Любашівщина Богом наділена прекрасними рекреаційними ресурсами, найціннішими з яких є мальовнича природа та культурно-мистецька спадщина. Великий лікувально-оздоровчий потенціал криється у річках, лісах і, певна річ, на пасіках.

Свою садибу з 150-річною хатиною, що ташується неподалік мальовничої річки Кодими, працьовиті Гогулінські перетворили на справжнісінький осередок зеленого туризму з лікувально-оздоровчим напрямком. Головні принади «Медових рос» — популярний нині «сон на вуликах», ефективне лікування багатьох хвороб продуктами бджільництва та препаратами на їх основі, дегустація смачних і цілющих напоїв «Медовуха» і «Хроновуха», а ще — майстер-класи з виготовлення колоритних ляльок-мотанок та відтворення національних обрядів тощо.

У дружньому родинному колі, коли з’їжджаються доньки, зяті, внук Костя, онука Ольга, правнучка Ліза, на садибі влаштовують веселі українські свята з щедрим частуванням й дотриманням народних традицій та обрядів. Лише жалкують дідусь з бабусею, що такі щасливі моменти з об’єктивних причин трапляються нечасто.

Юрій ФЕДОРЧУК.
Подільський район.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net